У понеділок уряд Великої Британії запровадив санкції проти незаконної торгівлі золотом, що, за його словами, підтримує військові операції Росії в Україні та сприяє корупційним схемам.
Згідно з офіційним повідомленням, уряд додав одну організацію до санкційного переліку стримування Росії, ще одну - щодо Конго і три - в рамках боротьби з корупцією у світі.
У 2022 році, після початку масштабного вторгнення Росії в Україну, Велика Британія та інші ключові західні економіки запровадили заборону на імпорт золота з Росії.
У вересневому звіті корпорації RAND зазначається, що Росія використовує золото як засіб для здобуття твердих валют, озброєнь та військових постачань з країн, таких як Китай, Туреччина та Іран.
Сьогодні, 9 грудня, в рамках Міжнародного дня протидії корупції, Сполучені Штати запровадили санкції проти зімбабвійської мережі, яка займається контрабандою золота та відмиванням коштів, здобутих незаконно.
Міністерство фінансів США звинуватило мережу, яку очолює громадянин Британії Камлеш Паттіні в даванні хабарів посадовцям, незаконній діяльності, що сприяє збагаченню корумпованих державних посадовців та криміналітету.
"Корупція не знає меж, і її наслідки відчуваються на глобальному рівні," - зазначив Бредлі Сміт, заступник міністра фінансів США. "Сьогодні ми відзначаємо день боротьби з корупцією, і Сполучені Штати знову підтверджують свою готовність використовувати всі доступні ресурси для того, щоб покарати тих, хто причетний до цих злочинних схем."
У цій статті були застосовані дані агентства Reuters.
#контрабанда #золото #Reuters #Росія #Економіка #Імпорт #Китай (регіон) #Зімбабве #Сполучене Королівство #Злочин #Туреччина #Корупція #Валюта #Іран #Хабарництво #Міністерство фінансів Сполучених Штатів Америки #Республіка Конго #Міжнародний день боротьби з корупцією #Бредлі Сміт (мотоцикліст)