Бундестаг проголосував за недовіру Олафу Шольцу.

Під час поіменного голосування більшість депутатів підтримала це рішення.

Бундестаг висловив вотум недовіри Олафу Шольцу.

Про це повідомляє Deutsche Welle.

Під час поіменного голосування більшість депутатів підтримала це рішення. У довірі Шольцу відмовили 394 депутати, 207 членів бундестагу підтримали канцлера, 116 -- утрималися.

Ще перед голосуванням про довіру лідер ХДС Фрідріх Мерц відкинув можливість створення коаліції із "зеленими" на чолі з кандидатом у канцлери Робертом Хабеком. Мерц розкритикував плани Хабека щодо підвищення податків і посилення перерозподілу, назвавши політика "обличчям економічної кризи в Німеччині".

Тепер канцлер має просити федерального президента Франка-Вальтера Штайнмаєра розпустити парламент. На це у федерального президента є 21 день. Штайнмаєр ще кілька тижнів тому повідомив лідерам парламентських груп, що він готовий це зробити.

Після розпуску парламенту вибори повинні пройти впродовж 60 днів. Наразі заплановано, що вони відбудуться 23 лютого 2025 року. Шольц продовжує виконувати обов'язки тимчасового керівника до моменту формування нового уряду.

Зазвичай федеральні вибори проходять раз на чотири роки. Однак у випадках серйозних політичних криз, особливо якщо підтримка канцлера в парламенті стає нестабільною, вибори можуть бути призначені на більш ранній термін.

Нагадаємо, трипартійний уряд Шольца розпався 6 листопада, після того, як канцлер звільнив міністра фінансів через тривалу суперечку про те, як відродити економіку країни.

Підняття питання про вотум довіри в Німеччині трапляється вкрай рідко. Це всього лише шостий такий випадок з часів після Другої світової війни. Востаннє аналогічна ситуація виникла у 2005 році, коли канцлер Герхард Шредер ініціював дострокові вибори, на яких з незначною перевагою здобула перемогу Ангела Меркель.

#Ангела Меркель #Податок #Економіка #Німеччина #Deutsche Welle #Коаліція #Політика #Парламент #Канцлер #Бундестаг #Християнсько-демократичний союз Німеччини #Фрідріх Мерц #Вотум недовіри #Президент Німеччини

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Діє вже більше 20 років. Сполучені Штати продовжують застосування антидемпінгового мита на українську арматуру.
Лондон наклав санкції на 20 суден, що належать до "тіньового" флоту Російської Федерації.
Велика Британія ввела нові обмеження на діяльність російського тіньового флоту.
Теги