Фінансова допомога Україні перевищила 100 мільярдів доларів: Міністерство фінансів вказало на основних благодійників.

З моменту початку масштабного вторгнення зовнішня фінансова підтримка України досягла 100,8 мільярда доларів. Основними джерелами цієї допомоги є Сполучені Штати та Європейський Союз.

Про це повідомили у Міністерстві фінансів.

У 2022 році Україна отримала 31,1 млрд доларів, у 2023 році - 42,5 млрд доларів, цьогоріч - 27,2 млрд доларів.

Основними джерелами фінансування виступили:

У міністерстві підкреслили, що п'ять найбільших фінансових партнерів забезпечили Україні більше 90% від загальної суми залучених коштів.

Понад 30 мільярдів доларів, що становить більше 33% від загальної суми, було виділено у вигляді грантів. Це означає, що кожен третій долар, отриманий від партнерів, надано без зобов'язань повернення, як повідомили у Міністерстві фінансів.

Україна отримала найбільшу частину грантового фінансування від Сполучених Штатів та Європейського Союзу. Крім того, суттєву безповоротну допомогу надіслали Німеччина, Японія та Норвегія.

Інша частина зовнішнього фінансування України була отримана на вигідних умовах, зокрема у вигляді фінансової підтримки від Європейського Союзу, що була надана у 2023 році. Ця допомога включає компенсацію витрат на обслуговування боргу перед країнами ЄС.

Інструмент Ukraine Facility обсягом 50 млрд євро на 2024-2027 роки теж включає близько 2 млрд євро на покриття відсотків кредиту від Європейського Союзу.

Читайте також: "Вони вчать нас бути членом ЄС". Заступник міністра економіки Соболев про план України на 50 мільярдів євро

Згадаємо:

Програма "Ukraine Facility" є ініціативою Європейського Союзу, яка передбачає фінансову підтримку Україні в розмірі 50 мільярдів євро і буде реалізовуватися в період з 2024 по 2027 рік.

У травні Рада Європейського Союзу затвердила український план, який є важливим кроком для впровадження програми Ukraine Facility на суму 50 мільярдів євро.

План для об'єкта в Україні включає 69 реформ, за реалізацію яких відповідають більше 150 квартальних показників виконання та 16 інвестиційних критеріїв. У третьому кварталі Україна успішно виконала вісім з дев'яти зазначених індикаторів.

#Європейський Союз #Економіка #Україна #Євро #Німеччина #Кредит (роз'яснення) #Японія #Норвегія #Рада Європейського Союзу

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Росія активізує свої дії в енергетичній сфері. Який нині стан справ та які перспективи попереду?
У Сербії ще один член уряду подав у відставку після фатальної аварії на залізничній станції.
Зеленський висловив свою думку щодо можливості того, що Трамп зможе зупинити війну, а також обговорив фактори, які можуть призвести до поразки України.
Теги