"Цей міф є найжахливішим". Посол пояснив, чому жінки в Польщі відчувають страх перед україночками - Деталі | Експрес онлайн.

Ставлення поляків до біженців з України сильно змінилося за три роки війна. І на це є кілька причин.

Незважаючи на те, що українці швидко знаходять своє місце в польському суспільстві, про це повідомив посол України в Польщі Василь Боднар в інтерв'ю виданню "Главком".

Існує певна тенденція у сприйнятті мігрантів, яку активно використовують політики. Деякі громадяни відчувають побоювання або конкуренцію. Дійсно, з одного боку, це може бути обґрунтоване занепокоєння, але з іншого боку, поширюються зовсім абсурдні стереотипи. Наприклад, один з найпоширеніших міфів полягає в тому, що українські жінки "відіб'ють" польських чоловіків. Цей міф справді має сильний вплив. За даними статистики, у Польщі існує близько 6,5 тисяч спільних (україно-польських) шлюбів. У порівнянні з 2 мільйонами українців та майже мільйоном українських біженців, це зовсім незначна цифра, - зазначив дипломат.

За його словами, українці живуть з поляками в одних будинках, працюють на одній роботі та скупляються в одних магазинах. Тому, як каже Боднар, зазвичай проблем між звичайними людьми в країні немає.

"Більшість українців швидко адаптуються до польського суспільства, активно вивчаючи польську мову та вносячи значний вклад у розвиток економіки Польщі. За останніми даними, українські трудові мігранти забезпечують 2,7% ВВП країни, а рівень зайнятості зріс з 61% до 69%. Це означає мільярди злотих, що значно перевищує соціальні витрати на окремі групи біженців. В уряді Польщі це добре усвідомлюють: якби сьогодні забрати цей мільйон працівників з України, польська економіка зіштовхнулася б із серйозними викликами", – зазначив Боднар.

На сьогоднішній день лише 11% українців вважають себе повністю інтегрованими в польське суспільство, тоді як ще третина відчуває себе "наполовину своїми". Ці дані були отримані в результаті великомасштабного соціологічного дослідження, яке було проведене Аналітичним центром Gremi Personal у травні-червні 2025 року в семи найбільших містах Польщі.

Відповідно до результатів опитування, 69% учасників виявили, що зазнали негативного ставлення, а близько 50% майже не мають неформальних зв'язків з поляками поза межами робочого середовища.

У відкритих відповідях українці часто згадували, що негативна реакція посилилась під час передвиборчих кампаній та економічної нестабільності, коли іноземці, зокрема українці, ставали зручними "винними" у зниженні зарплат, чергах до лікарів чи конкуренції за соціальні ресурси.

#Економіка #Українці #Польща #Біженець #Мігрант #Конкуренція (економіка) #Валовий внутрішній продукт #Польське золото #Суспільство #Лікар #Дипломат #Роздрібний магазин #Міф. #Польський народ #Польська мова #Соціальні дослідження #Іноземець (право)

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Причини, чому Сполученим Штатам не вдалося забезпечити мир між Росією та Україною, роз'яснив Шмигаль.
Мобілізація осіб з інвалідністю: які умови повинні бути дотримані?
В Росії спостерігаються труднощі з доступом до основних продуктів харчування, повідомляє ЦПД.
Теги