"Це не панацея": фахівець пояснив, що за "чудо-ракету" використала Росія для удару по Дніпру.

За словами Світана, поставити її на конвеєр нереально для росіян в цих умовах, в яких вони зараз.

Запуск серійного виробництва міжконтинентальної балістичної ракети "Орєшнік" у сучасних умовах в Росії є неможливим. Таку думку висловив військовий аналітик, льотчик-інструктор та полковник запасу Збройних сил України Роман Світан у коментарі для 24 Каналу.

На його думку, цю ракету не слід вважати "вундерваффе" — терміном, який набув популярності в нацистській пропаганді під час Другої світової війни для позначення ряду інноваційних та революційних видів озброєнь.

Як розповів аналітик, цій ракеті вже близько десятка років, і росіяни "таким терміном можуть будь-що назвати". За словами Світана, це ракета не стане на бойове чергування та навіть не потрапить у серійне виробництво - зокрема, через проблеми росіян з економікою, пов'язані з санкціями з боку Заходу.

"Створення ракети такого класу є надзвичайно складним завданням, оскільки вона здатна долати тисячу кілометрів і оснащена роздільними боєголовками. Це означає, що налагодити її масове виробництво в умовах, в яких перебуває Росія, наразі практично неможливо. Якщо ж, наприклад, вдасться призупинити війну, то через 3-4 роки можна буде розпочати серійний випуск цієї ракети. У такому випадку вони зможуть виробляти десятки одиниць, але не сотні," – зазначив Світан.

Як повідомляло агентство УНІАН, 21 листопада вранці Російська Федерація здійснила перший в історії удар по Україні за допомогою міжконтинентальної балістичної ракети. Це стало прецедентом використання такої зброї у бойових умовах на світовій арені. В результаті атаки постраждала будівля центру реабілітації для людей з інвалідністю.

Невдовзі після цього удару президент України Володимир Зеленський висловив свою реакцію, зазначивши, що "нормальний сусід знову продемонстрував свою страхливість".

Раніше президент Російської Федерації Володимир Путін повідомив, що 21 листопада Росія здійснила удар по місту Дніпро, використавши ракету середньої дальності з новітньої ракетної системи "Орєшнік", оснащену неядерною гіперзвуковою боєголовкою.

Він назвав удар по Дніпру "відповіддю на удари ракетами ATACMS і Storm Shadow по російській території". За словами Путіна, удар по Дніпру був випробуванням "Орєшніка", а ціллю удару був комплекс, який нібито "виробляє, зокрема, ракетну техніку".

#Росія #Економіка #Володимир Зеленський #Президент України #Збройні сили України #Росіяни #Володимир Путін #Західна Європа #Реклама #Ракета. #Дніпро #Друга світова війна #Нацизм #Боєголовка #Українське незалежне інформаційне агентство #Інвалідність #Міжконтинентальна балістична ракета #Полковнику.

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Я не вважаю, що Росія застосує ядерну зброю. Це стало темою обговорення в інтерв'ю Еспресо з експертом в авіації Храпчинським. | Новини Еспресо
Згідно з прогнозами Залужного, до 2027 року не варто очікувати значних проривів на фронті.
Війна Росії проти України вже не має лише регіонального характеру - Пісторіус.
Теги