В фахових колах рекомендують українцям зберігати свої заощадження в облігаціях внутрішніх державних позик (ОВДП), оскільки вони наразі показують найвищі показники доходності.
Цю інформацію поділився директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин у розмові з OBOZ.UA. Він зазначив, що річна прибутковість облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) перевищує дохідність долара на 10%.
"Просто візьміть та порівняйте, наскільки змінився курс долара, наприклад, за рік, і скільки б ви заробили за рік, якби тримали гроші у гривневих ОВДП. І ви побачите, що різниця там практично 10%. Тому сьогодні вкласти гроші у гривневі ОВДП - найбільш вигідний варіант", - йдеться у повідомленні.
Він підкреслив, що на загальний стан внутрішньої економіки України впливають різноманітні чинники. Зокрема:
"Якщо літо видасться вдалим, то ми можемо очікувати низьку інфляцію, адже запаси продуктів в Україні будуть значними. ... Також варто врахувати обстріли енергетичної інфраструктури з боку ворога, що негативно впливає на інфляційні процеси. Крім того, зростання зарплат для виробничого персоналу — через їхню нестачу внаслідок мобілізації. Ось основні фактори, що впливають на інфляцію в Україні", - зазначив Пендзин.
Як мита Трампа вплинуть на Україну
Одночасно, керівниця аналітичного департаменту "Центру економічних досліджень і прогнозування "Фінансовий пульс" Діляра Мустафаєва повідомила OBOZ.UA, що введення мит на імпортні товари з усіх країн світу президентом США Дональдом Трампом на рівні не менше 10%, а для деяких країн – ще вище, не викличе суттєвих коливань курсу долара в Україні. Причина полягає в тому, що:
Проте, як зазначила Мустафаєва, нові мита на світових ринках спричинили "оприділену нестабільність". Це означає, що зміни на міжнародних ринках можуть виявитися впливовими на ситуацію в Україні.
За її словами, основною причиною цього є вплив податкових зборів на імпорт товарів в країни, куди Україна постачає значну частину своєї продукції. В першу чергу, це стосується країн ЄС, куди, за підсумками 2024 року, було експортовано 57% від загального обсягу українського експорту.
Одночасно Мустафаєва підкреслила, що в даний момент основним фактором, що визначає обмінний курс в Україні, є економічна ситуація в умовах повномасштабного конфлікту. Таким чином, курс гривні залежить від:
Як зазначав OBOZ.UA, Пендзин висловив думку, що введення нових мит Дональдом Трампом може призвести до повернення світової економіки до стану, подібного до початку XX століття, і спровокувати серйозну економічну кризу, схожу на Велику депресію. Це пов'язано з тим, що такі мита насамперед торкнуться саме Сполучених Штатів, де ціни можуть різко злетіти.
#Дональд Трамп #Інфляція #Українська гривня #Європейський Союз #Економіка #Україна #Президент (державна посада) #Товари #Облігація (фінанси) #Позика. #Прибуток (економіка) #Експорт #Інфраструктура #Економічна криза #Обмінний курс #Велика депресія #Мито (податок)