Чи зможе Європейський Союз збільшити тиск на Орбана в контексті його підтримки Путіна: дипломат розкрив настрої, що домінують серед країн ЄС.

У керівництві Європейського Союзу роздратовані проросійською позицією прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана, який за останні три роки вставляє палки в колеса ЄС в ухваленні рішень на підтримку України. У блоці розглядають способи посилити тиск на нього.

Цю інформацію озвучив Олександр Левченко, дипломат і колишній посол України в Хорватії та Боснії і Герцеговині в період з 2010 по 2017 рік, під час виступу на OBOZ.Talk. Зокрема, Німеччина має намір тиснути на керівника угорського уряду через його зближення з російським лідером Путіним.

У проекті коаліційної угоди між німецькими партіями ХДС, ХСС і СДПН міститься пропозиція призупинити фінансування для країн, які порушують принципи верховенства закону в межах ЄС, а також позбавляти їх права голосу. Хоча Угорщина в цьому тексті не згадується, всі усвідомлюють, що саме про цю країну йдеться.

Безсумнівно, це питання давно стало актуальним і потребує термінового вирішення. Ідея про необхідність нової системи голосування обговорюється вже досить тривалий час. Коли Європейський Союз тільки створювався, він складався з значно меншої кількості держав, а тепер їх вже 27, що є значною кількістю. Одна країна може накладати вето, і це ускладнює процес ухвалення рішень. Тому принцип кваліфікованої більшості цілком міг би ефективно працювати. На сьогодні це питання має велике значення для Євросоюзу, оскільки стосується спільної зовнішньої та безпекової політики. Проте одна країна чинить опір. Щодо економічних питань, можливі дискусії між державами. Проте існує блок питань, який ніколи не викликав заперечень, якщо було досягнуто консенсусу. А консенсус передбачає згоду всіх, проте в нас є Віктор Орбан зі своїм особливим баченням ситуації. Усі розуміють, що його позиція має певну орієнтацію на Кремль, - вважає він.

За словами дипломата, в Європі всіх обурює позиція угорського прем'єра, оскільки Росія розпочала масштабну війну, найзначнішу з часів Другої світової, є агресором, знищуючи українські міста та інфраструктуру. У той же час, країна, що належить до ЄС, перешкоджає зусиллям блоку покарати агресора не військовими методами, а через економічні санкції.

"Санкції, по суті, є економічним інструментом тиску на державу з метою зміни її політики. Постійно створює перешкоди Віктор Орбан, виступаючи проти патріарха Кирила, різних російських мільярдерів, значних стратегічних підприємств Росії, а також проти підтримки України та Збройних сил України. Цей процес триває безперервно, і ситуацію потрібно змінити. Німеччина, як провідна країна Європейського Союзу, заявляє, що так далі продовжуватися не може, й необхідно змінити правила гри", - зазначив Левченко.

Мова йде не про про антиугорський захід, а захід проти політики Орбана і для мобілізації діяльності ЄС. Левченко нагадав, що уряд в Угорщині рано чи пізно зміниться.

"Орбан - досвідчений політик і він немало зробив для Угорщини, але зараз рівень інфляції найбільший в Європі був в Угорщині. Зараз ще можуть відсікти від низки фондів. Росія вже так багато Угорщині не може дати, тому що сама воює, їй кошти самі потрібні, скільки може, звичайно, дає. Сидіти на двох стільцях, на європейському і кремлівському, вже неможливо. Європейці сказали, що так не може бути і варто угорцям робити вибір", - додав він.

Як повідомляв OBOZ.UA, уряд Угорщини намагається переконати своїх громадян не підтримувати вступ України до Європейського Союзу. Проте аргументи Орбана ґрунтуються на маніпуляції та відвертій брехні.

#Інфляція #Європейський Союз #Європа #Росія #Економіка #Мобілізація #Німеччина #Кремль (фортифікаційна споруда) #Політик #Володимир Путін #Прем'єр-міністр #Угорщина #Зовнішня політика #Угорці #Соціал-демократична партія Німеччини #Дипломат #Віктор Орбан #Вето #Християнсько-демократичний союз Німеччини #Диктатор. #Хорватія #Християнсько-соціальний союз у Баварії #Коаліційна угода #Боснія і Герцеговина

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Економічні експерти шоковані методами, якими Трамп розрахував тарифи: "незрозуміла математика" чи робота штучного інтелекту - BBC News Україна.
"Це найпесимістичніший варіант." Мита, введені Трампом, призвели до падіння фондового ринку США.
У Литві вважають, що питання тарифів з Трампом повинні обговорюватися на рівні Європейського Союзу, а не окремими державами.
Теги