Чи можуть Сполучені Штати вийти з НАТО під час президентського терміну Трампа: оцінка фахівців.

Цю інформацію надали фахівці в статті РБК-Україна "НАТО за часів Трампа: чи є ймовірність виходу США з альянсу та які наслідки це може мати".

Як зазначив Павло Жовніренко, голова правління громадської організації "Центр стратегічних досліджень", є велика ймовірність, що Трамп перестане погрожувати виходом США з НАТО. Раніше республіканець використовував цю тактику, щоб спонукати союзників по альянсу підвищити витрати на оборону до 2% від ВВП, що, на думку експерта, можна вважати "шантажем".

Водночас поняття "платити за рахунками" може бути ширшим й не факт, що у Трампа не з'являться інші вимоги, які буду пов'язанні із конкретними членами альянсу. Наразі ж не усі учасники альянсу змогли досягти витрати на оборону у розмірі 2% від ВВП.

"Важко уявити, що Сполучені Штати офіційно покинуть НАТО, проте залишається під питанням, яке буде їхнє ставлення до п'ятої статті та підтримки інших держав альянсу", - підкреслив експерт Стокгольмського центру дослідження Східної Європи Андреас Умланд.

Жовніренко додав, що політика невтручання вкладається у попередні моделі поведінки Вашингтона під час світових воєн. В майбутньому Штати максимально відтягуватимуть пряму участь в якихось військових операціях, як це було під час двох світових воєн.

"Не прагну виступати в ролі 'Касандри', проте здається, що Сполученим Штатам, можливо, знадобиться новий Перл-Харбор, аби вони почали діяти", - зазначив фахівець.

У період свого першого президентського терміну Дональд Трамп звернувся до партнерів по НАТО з проханням активізувати свої зусилля у виконанні фінансових зобов'язань в альянсі. Зокрема, він закликав підвищити витрати на оборону до не менше ніж 2% від валового внутрішнього продукту. Це звернення стало особливо актуальним після початку повномасштабного конфлікту.

В результаті повномасштабного конфлікту в Україні західні країни були змушені істотно підвищити свої військові витрати.

Колишній глава Європейської ради Шарль Мішель стверджував про необхідність переходу Євросоюзу до режиму "військової економіки" через потенційну загрозу з боку Росії.

За інформацією ЗМІ, Норвегія має намір значно збільшити свої військові витрати, подвоївши їх протягом наступних 12 років. Це рішення обумовлено її географічним положенням поблизу стратегічно важливого моря.

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Згідно з даними Державної служби статистики, у минулому році великі та середні компанії збільшили свій прибуток на 22%.
Європейський Союз вивчає нову стратегію підтримки України: які її основні аспекти?
В Україні спостерігається істотна нестабільність на ринку праці: кількість працівників знижується, що змушує компанії піднімати рівень заробітних плат.
Теги