
У 2024 році довгострокова чиста міграція до Великої Британії знизилася на 50%, оскільки кількість осіб, які прибули за робочими та навчальними візами, зменшилася внаслідок нових правил, що мали на меті зменшення потоку іммігрантів.
Цю інформацію оприлюднило Управління національної статистики Великобританії, передає "Європейська правда" з посиланням на Reuters.
Чиста міграція, що визначається як кількість осіб, які прибувають до Великої Британії, за винятком тих, хто покидає країну, зменшилася до 431 тисячі у 2023 році, порівняно з 860 тисячами раніше.
Ці відомості можуть стати певним полегшенням для прем'єр-міністра-лейбориста Кіра Стармера, який у травні зобов'язався суттєво зменшити рівень міграції впродовж наступних чотирьох років, реагуючи на тиск з боку правої, антиімміграційної партії Найджела Фараджа Reform UK.
Стармер зайняв посаду прем'єр-міністра в липні 2024 року. Консервативна партія, що перебувала при владі до цього моменту, прокоментувала, що зниження є наслідком змін у візовій політиці, які вони впровадили.
Уряд позитивно оцінив це зменшення і повідомив, що зміни, анонсовані на початку цього місяця, сприятимуть подальшому зниженню чистої міграції.
Зменшення чистої міграції викликане спадом імміграційних потоків з країн, що не є частиною Європейського Союзу, таких як Норвегія, Ісландія, Швейцарія та Ліхтенштейн. У останні роки в цю групу входить значна кількість іммігрантів з Індії, Нігерії та Пакистану.
"Ми спостерігаємо скорочення кількості людей, які прибувають за робочими та навчальними візами, і збільшення еміграції за 12 місяців до грудня 2024 року", - йдеться в заяві управління.
У повідомленні йдеться про те, що іноземні студенти, які активно прибували до Великої Британії після скасування обмежень на подорожі в період пандемії COVID, тепер покидають країну через закінчення терміну їхніх віз.
Статистика, яку оприлюднило Управління національної статистики в минулому році, свідчить про те, що чиста міграція сягнула небувалого рівня — 906 000 осіб за рік до червня 2023 року.
Обурення з приводу імміграції, як легальної, так і нелегальної, перебувало на передньому плані політичних дебатів у Великій Британії протягом понад десяти років. Це стало основною причиною для голосування за вихід з Європейського Союзу в 2016 році та підштовхнуло наступні уряди до пошуку нових методів зменшення рівня міграції.
Тим не менш, зважаючи на старіння населення та дефіцит кваліфікованих кадрів в економіці, британська економіка все ще значною мірою покладається на трудових мігрантів.
Згідно з інформацією, Великобританія проводить переговори з кількома країнами щодо створення центрів для мігрантів, яким відмовили в притулку і які підлягають поверненню на батьківщину.
#Reuters #Європейський Союз #Українська правда #Економіка #Сполучене Королівство #Імміграція #Прем'єр-міністр #Індія #Міграція населення #Еміграція #Норвегія #Ісландія #Туристична віза #Консервативна партія (Великобританія) #Пандемія #Швейцарія #Пакистан #Нігерія #Старіння населення #Ліхтенштейн