
Цю інформацію наводить РБК-Україна, посилаючись на звіт "Ділові очікування підприємств України", підготовлений Національним банком за перший квартал 2025 року.
У IV кварталі 2024 року підприємства прогнозували інфляцію на рівні 10,3%, тоді як у III кварталі цей показник складав 9,7%, у II кварталі - 9,0%, а в I кварталі 2024 року - 11,0%.
Більше ніж половина (60,3%) респондентів вважали, що рівень інфляції перевищить 10,0%, тоді як 7,0% прогнозували, що він подолає 20%.
Найважливішим фактором, що впливає на підвищення цін для споживачів, є військові конфлікти, про що повідомили 81,6% опитаних.
Респонденти також передбачали, що посилиться вплив таких факторів, як "доступність грошей в економіці", "ціни на глобальних ринках", "бюджетні соціальні видатки", "витрати на виробництво" і "зміни в податковій політиці".
Натомість вплив курсового фактору послаблювався друге опитування поспіль - до 70,0% (у IV кварталі 2024 року - 70,3%, у III кварталі 2024 року - 75,4%).
Квартальне дослідження проводилося в період з 3 лютого по 3 березня 2025 року. У ньому взяли участь 660 компаній з 21 регіону (за винятком тимчасово окупованих територій Автономної Республіки Крим, а також Донецької, Луганської та Херсонської областей). Отримані результати відображають лише точки зору респондентів - керівників підприємств, і не є оцінками Національного банку України.
Нагадаємо, що в березні річний рівень інфляції зріс до 14,6%.
У квітні Національний банк України знизив свої очікування щодо темпів зростання споживчих цін в Україні на 2025 рік до 8,7%.
Згідно з прогнозами Національного банку України, влітку темпи зростання цін у річному вимірі почнуть помітно знижуватися для багатьох товарів і послуг.
#бюджет #Інфляція #Національний банк України #Економіка #РБК-Україна #Бізнес #Донецька область #Херсонська область #Луганська область #Автономна Республіка Крим