Обмеження цін на ринку електричної енергії створюють труднощі для функціонування енергетичної системи України, - зазначає Трохимець.

Обмеження цін, запроваджені для контролю ринку, тривалий час заважають ефективній роботі енергетичної системи.

Про це заявив Олександр Трохимець, віцепрезидент з питань енергетики Українського національного комітету Міжнародної Торгової Палати Олександр Трохимець.

"Вже пройшло п'ять з половиною років з моменту запуску нового ринку, і інструмент, який спочатку слугував для його створення, тепер виконує функцію регулювання. Основи ринкових взаємин, які були закладені на принципах вільного ціноутворення, виявились зламаними, адже баланс цін тепер залежить від попиту та пропозиції," - зазначив він.

За словами експерта, прайс-кепи, які спочатку були введені для запобігання аномальному зростанню цін, перетворилися на перешкоду для ефективного функціонування ринку.

"Натомість існує Регулятор, який самостійно визначає ціну, що призводить до порушення балансу між учасниками ринку. Це, до речі, суперечить основній функції Регулятора, закладеній у законодавстві," - наголосив Трохимець.

Експерт підкреслив, що результатом такої політики є відсутність прогресу в розвитку генеруючих потужностей та інвестицій у сферу енергетики, а в умовах конфлікту – брак електричної енергії.

"В таких умовах єдиним порятунком споживача є імпорт електроенергії. Але, за умови наявності цінових обмежень на ринку електроенергії України нижчих, ніж ціна на суміжних європейських ринках, комерційний імпорт є недоцільним - бо ніхто не буде купувати дорожче, щоб продавати дешевше", - наголосив Трохимець.

Експерт також звернув увагу на проблеми малого та середнього бізнесу, які змушені переходити на генератори, що призводить до зростання цін на їхні товари та послуги.

"Отже, НКРЕКП, здається, намагаючись уберегти споживачів, насправді завдає нам всім шкоди. Адже вже не йдеться про ціну на електроенергію. Головне питання полягає в тому, чи буде електрика взагалі, і чи зможе економіка країни функціонувати," - підкреслив Трохимець.

Він виступив з пропозицією переглянути існуючу політику регулювання цін на енергетичному ринку України.

"Нам слід чітко з'ясувати, який у нас ринок: регульований чи вільний, і в якому напрямку ми розвиваємося. Чи прагнемо ми інтегруватися в європейський ринок з позиції цінової політики, чи ж залишаємося на популістських кроках", - підкреслив експерт.

Раніше Енергетична компанія України у своєму зверненні до Регулятора підкреслила, що скасування обмежень на ціни в електроенергетичному секторі стане значним кроком у напрямку інтеграції української енергосистеми з європейськими ринками. Кілька енергетичних асоціацій також вказали, що рішення НКРЕКП залишити раніше встановлені граничні ціни не відповідає сучасним викликам, які постають на ринку.

#Електрична енергія #Економіка #Імпорт #Товари #Інвестиції #Бізнес #Енергетична галузь #Експерт #Законодавство #Споживач #Електричний генератор #Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг #Попит і пропозиція #Ціноутворення

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
НАБУ розпочало розслідування стосовно колишнього прокурора з Одеси після журналістського розслідування "Схеми" про його нерухомість у Дубаї.
Брати-близнюки: чи чекає Росію та ж доля, що й Іран, унаслідок економічних санкцій?
Обмеження цін на ринку електричної енергії створюють труднощі для функціонування енергетичної системи України, - зазначає Трохимець.
Теги