
Державна служба України з етнополітики та свободи совісті (ДЕСС) затвердила "Перелік юридичних осіб - релігійних організацій, які належать до критично важливих для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період", повідомила пресслужба ДЕСС.
Відповідний документ був опублікований на офіційному веб-сайті Державної служби України з етнополітики та свободи совісті. "Таким чином, було затверджено фінальний список, що містить 7 726 релігійних установ", - зазначено в прес-релізі ДЕСС.
Щоб оформити бронювання через платформу "Дія", релігійним організаціям необхідно надати Державній електронній системі.
- засвідчення зайнятості духовних осіб;
- верифікація статусу духовної особи згідно з внутрішніми правилами релігійної спільноти;
- штатний план релігійної установи (максимальне число священнослужителів).
Релігійні організації, які входять до зазначеного Переліку, повинні самостійно надати інформацію про особисті дані кандидатів на бронювання. Це включає паспортні дані та, за наявності, ідентифікаційний код, відповідно до форми, затвердженої Мінцифри. Цю інформацію потрібно буде передати до ДЕСС. Деталі щодо процесу подання цих даних будуть доступні на офіційному сайті ДЕСС, як зазначено в пресрелізі.
У ДЕСС детально роз'яснили, яким чином було складено список критично важливих релігійних установ.
У зазначеному переліку вказані юридичні суб'єкти у вигляді релігійних організацій, які успішно пройшли перевірку на відповідність критеріям, затвердженим наказом ДЕСС від 5 лютого 2025 року № Н-21/11. Цей наказ був зареєстрований у Міністерстві юстиції України 19 лютого 2025 року (реєстраційний номер 263/43669). Критерії, які були визначені в цьому документі, набрали чинності 20 березня 2025 року після їх публікації в "Офіційному віснику".
Державне підприємство "Національні інформаційні системи" (НАІС) надало Державній службі України з етнополітики та свободи совісті (ДЕСС) список усіх релігійних організацій, інформація про які міститься в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (ЄДР). Завдяки тісній співпраці між ДЕСС і НАІС було відібрано релігійні організації, записи про державну реєстрацію яких були внесені до ЄДР до 26 грудня 2024 року. В результаті було ідентифіковано 30 148 таких організацій. Це дозволило провести перевірку релігійних організацій на відповідність двом із семи визначених критеріїв.
В даний час в ДЕСС проводиться дослідження, яке стосується виявлення ознак афілійованості однієї з тисяч релігійних організацій Української Православної Церкви — Київської митрополії УПЦ. У зв'язку з цим, перевірка на відповідність третьому критерію, що стосується включення релігійної організації до списку, пов'язаного з Російською Православною Церквою, буде виконуватися поетапно, враховуючи результати дослідження Київської митрополії УПЦ, - повідомили в ДЕСС.
Автоматизувавши процес відбору релігійних організацій, що були припинені, а також тих, що зареєстровані в тимчасово окупованих територіях Автономної Республіки Крим і Севастополі, Державна служба України з етнополітики та свободи совісті (ДЕСС) направила список до Державної податкової служби України (ДПСУ) для перевірки на відповідність двом із семи встановлених критеріїв — чи є релігійна організація в Реєстрі неприбуткових установ і організацій, а також чи надала вона звіт про використання доходів за попередній звітний період.
Після перевірки ДПСУ ДЕСС отримала перелік із 16948 релігійних організацій, із яких додатково ДЕСС вилучила ті, які не привели свою повну офіційну назву у відповідність до положень так званого "закону про перейменування" від 20.12.2018 № 2662-VIII.
Після цього ДЕСС вилучила з переліку релігійні організації, які перебувають на тимчасово окупованих Російською Федерацією материкових територіях України. Для цього було опрацьовано "Перелік територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією", затверджений наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 28.02.2025 № 736).
#Росія #Економіка #Юридична особа #Міністерство юстиції (Україна) #Бойові дії #Державна податкова служба України #Севастополь #Релігійна організація #Служитель (християнство) #Автономна Республіка Крим #Російська православна церква #Державна прикордонна служба України #Українська православна церква (Московський патріархат) #Київська митрополія #Державна служба України з етнополітики та свободи совісті