Громадяни, які шукають роботу, можуть податися до електронної черги, знайти потрібну вакансію чи отримати ваучер на навчання від Державної служби зайнятості в своєму смартфоні.
Державна служба зайнятості представила мобільний застосунок, орієнтований на потреби пошукачів роботи, розробку якого на запит служби та Міністерства економіки України підтримала Програма розвитку Організації Об'єднаних Націй (ПРООН) в Україні за фінансової підтримки урядів Польщі та Німеччини. Про це повідомила пресслужба Мінекономіки.
"Ми сподіваємося, що цей додаток стане корисним інструментом для багатьох людей, які прагнуть знайти роботу, підвищити свої знання та навички або освоїти нову професію. Сьогодні структурне безробіття є однією з головних викликів для бізнесу. Тому, окрім впровадження програм навчання, перенавчання та компенсацій за працевлаштування, ми також займаємося цифровізацією процесів. Нам важливо, щоб послуги Державної служби зайнятості були доступні онлайн всього за кілька кліків — швидко та зручно," — зазначила Перша віцепрем'єр-міністерка та Міністерка економіки України Юлія Свириденко.
Після входу в систему за допомогою кваліфікованого електронного підпису, Bank ID, "Дія.Підпис" або в гостьовому режимі, користувач отримує доступ до єдиного порталу вакансій, де має можливість ознайомитися з наявними пропозиціями роботи.
У застосунку також передбачена можливість подати заявку на ваучер для проходження спеціалізованого навчання або пройти онлайн-курс від Державної служби зайнятості.
Окрім цього, мобільний додаток дозволяє взаємодіяти з кар'єрними консультантами, організовувати зустрічі з можливими роботодавцями, отримувати потрібні документи або записуватися в електронну чергу.
Українці, які перебувають за межами країни, також матимуть можливість користуватися цим застосунком. На даний момент всі його функції націлені на задоволення потреб тих, хто шукає роботу. Наступним кроком у впровадженні цієї ініціативи стане створення відповідного функціоналу для роботодавців.
ПРООН та її партнери підтримують цю ініціативу, намагаючись забезпечити всебічну цифровізацію державних послуг в Україні та зменшити тиск на центри зайнятості.
У 2023 році Державна служба зайнятості забезпечила підтримку 665 тисяч українців, а в цьому році вже 548 тисяч осіб скористалися її послугами. З запровадженням мобільного додатку прогнозується зниження навантаження на традиційні центри зайнятості, а також збільшення кількості користувачів цифрових сервісів завдяки зручності функцій нового застосунку.
#смартфон #Економіка #Українці #Бізнес #Німеччина #Безробіття #Організація Об'єднаних Націй #Онлайн #Прикладне програмне забезпечення #Працевлаштування #Знання #Цифровий підпис #Програма розвитку Організації Об'єднаних Націй #Державна служба зайнятості #Мобільний додаток #Функціональний (математика) #Авторизація