Доступні фінансові рішення для екологічних підприємств: держава покриває до 14% витрат | UACRISIS.ORG

В Україні стартувала нова програма фінансової підтримки енергоефективних проєктів. Підписання угод про співпрацю між Держенергоефективності, UGB Ukrgasbank та Sense Bank дало старт механізму компенсації частини відсотків за кредитами для бізнесу й громад, що впроваджують "зелені" рішення.

Ця програма впроваджується в рамках Державного фонду, який займається декарбонізацією та енергоефективною трансформацією. Її основна мета полягає в підтримці підприємств і місцевих громад у модернізації виробничих процесів, зниженні споживання енергії та зменшенні викидів вуглекислого газу.

Директорка Держенергоефективності Ганна Замазєєва акцентувала увагу на тому, що:

Програма впроваджується за допомогою механізму добровільних угод у сфері енергоефективності. Це співпраця між державним сектором та бізнесом, де компанії охоче беруть на себе зобов'язання підвищити енергоефективність та зменшити викиди. У відповідь на це держава надає підтримку: знижує відсоткові ставки за кредитами, відкриває можливості для фінансування та забезпечує консультаційні послуги.

Вона також наголосила, що механізм добровільних угод -- це не новація, а перевірена часом європейська практика:

"В Європейському Союзі механізм добровільних угод функціонує вже понад 40 років з успішними результатами. Досвід Європи демонструє, що досягнення амбітних цілей у сфері клімату можливе не лише завдяки суворим регуляціям, але й шляхом партнерства, відкритого діалогу та спільної відповідальності."

Марія Малая, перша заступниця голови Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України, під час заходу презентувала алгоритм співпраці між агентством і фінансовими установами, який є ключовим елементом впровадження нового фінансового механізму.

За її словами, учасники програми зможуть отримати доступ до вигідних кредитів із державною компенсацією частини процентної ставки:

"Нова програма -- це доступ до дешевших кредитів, які можна спрямувати на модернізацію виробництва, заміну застарілого обладнання, встановлення твердопаливних котлів, сонячних панелей, систем енергоменеджменту та багато іншого. Держава компенсує 12% відсоткової ставки, а для проєктів, які використовують українське обладнання -- 14%. Максимальний строк кредитування -- 10 років, максимальна сума кредиту -- до 60 млн грн для бізнесу і до 90 млн грн для комунальних підприємств".

Виконуючий обов'язки голови правління Укргазбанку, Родіон Морозов, акцентував увагу на значущості нового інструменту, розробленого для клієнтів банку.

Співпраця з Держенергоефективності відкриває нові горизонти для Укргазбанку в підтримці ініціатив, спрямованих на підвищення енергоефективності та енергетичної безпеки як для підприємств, так і для громад. Ця програма відіграє ключову роль у зменшенні споживання енергії, зниженні викидів CO₂ та сприяє сталому розвитку економіки.

Член правління Sense Bank Андрій Соколов також висловив свою позицію з цього питання. Він підкреслив, що підтримка енергоефективних ініціатив завжди залишалася стратегічним пріоритетом для банку.

"Сенс Банк продовжує приділяти особливу увагу реалізації енергоефективних проєктів, що залишаються важливим аспектом його діяльності. Сьогодні, підписуючи даний документ, усі учасники угоди розпочинають новий етап у підтримці підприємництва та роблять ще один крок до енергетичної незалежності, що стосується не лише бізнесу, а й усієї країни."

#кредит #Укргазбанк #Європейський Союз #Європа #Економіка #Україна #Бізнес #Банк #Документ #Клімат #Ставок #Держава (політичний устрій) #Ефективне використання енергії #Відсоткова ставка #Діалог #Підприємницька діяльність #Фотоелектрична комірка #Споживання енергії #Енергозбереження

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Залишилось 43: чи витримає фронт і країна в умовах ультиматуму Трампа, і які наслідки нас чекають попереду?
Доступні фінансові рішення для екологічних підприємств: держава покриває до 14% витрат | UACRISIS.ORG
Міністерство економіки перетворюється на Міністерство економіки, екології та аграрного розвитку.
Теги