
Чим частіше Китай презентує свої сучасні десантні баржі типу "Шуйцяо", здатні перевозити важку техніку прямо на укріплені береги, тим більше в мені укріплюється переконання, що захоплення Тайваню проходитиме зовсім не так, як це уявляють військові планувальники.
Не слід очікувати сотень десантних барж, що в день D рвуться через Тайванську протоку. Не буде масованого обстрілу з боку тайванської артилерії. Баржі не вибухнуть на мінах поблизу узбережжя. Не відбудеться кровопролитної висадки десанту під вогнем кулеметів, як це було на пляжах "Омаха", "Голд" чи "Джуно". Також не варто чекати боїв у відкритому морі між американськими та китайськими авіаносцями.
Головний паралізуючий удар буде завдано зсередини. За кілька тижнів до дня D під виглядом бізнесменів, туристів і студентів на острів почнуть приїжджати тисячі бійців сил спеціальних операцій. Їхнє завдання -- залишатися в тіні до потрібної дати. Удар буде завдано по інфраструктурі -- електрика, інтернет, мобільний зв'язок і телебачення на Тайвані раптово відключаються. Острів занурюється в темряву і тишу. Одночасно буде завдано масованого, але точкового удару балістичними і крилатими ракетами. Цілі тільки військові: штаби, вузли зв'язку, радарні установки, злітно-посадкові смуги (не ангари з літаками), портові споруди, позиції ППО. "П'ята колона" допоможе зсередини знищити військові цілі -- Ізраїль дуже переконливо показав в Ірані, як це потрібно робити.
Одночасно з ракетними ударами інфільтрований спецназ починає діяти. Головна мета -- не вбити, а захопити президента, ключових міністрів і вище військове командування Тайваню. Захоплення політичного керівництва паралізує можливість організованого опору.
Головні сили вторгнення прибудуть повітрям на цивільних авіалайнерах та морем на цивільних суднах. Спеціальні підрозділи, за підтримки десанту з гелікоптерів, захоплять стратегічні порти, такі як Гаосюн та Тайчжун, а також міжнародні аеропорти. Ці об'єкти стануть основними пунктами для переміщення основних сил — десятки важких військово-транспортних літаків почнуть виконувати сотні рейсів. Це дозволить значно зменшити втрати та суттєво пришвидшити процес захоплення острова.
Однією з найважливіших стратегічних цілей стане захоплення основних виробництв TSMC, розташованих у Сіньчжу та Тайнані, які відповідають за більш ніж половину світового виробництва напівпровідникових мікросхем. Ці заводи виготовляють близько 80% найсучасніших чипів. Основним завданням Китаю буде переконати західні країни в тому, що він не має наміру створювати жодних загроз у цій критично важливій сфері — виробництво продовжиться. Ніхто не постраждає, адже продукція буде китайською, а не тайванською. Проте, якщо хтось спробує втрутитися у справи Китаю, ці заводи можуть бути знищені, що призведе до глобальної економічної катастрофи. Таким чином, заводи стануть заручниками в цій геополітичній грі.
У той же час, Військово-морські сили Китаю організують блокаду острова (без проведення десантної операції). Це призведе до потужного психологічного тиску на населення Тайваню. Коли зв'язок буде відновлено (під контролем Китаю), на всіх екранах Тайваню безперервно транслюватимуться одні й ті ж слова:
Китайські війська не планують входити в крупні міста — усі прагнуть уникнути вуличних боїв та знищення. Натомість, вони організовують повну блокаду, створюючи гуманітарні коридори для безпечного виходу, а також пропонують місцевим гарнізонам можливість почесної капітуляції. І, цілком ймовірно, усвідомлюючи значну військову перевагу Китаю, може бути ухвалене рішення про капітуляцію. Це призведе до повернення в рідну гавань, Тайбей.
#порт #Китай (регіон) #Крилата ракета #Ізраїль #Артилерія #Літак. #Іран #Тайбей #Студент #Інтегральна схема #TSMC #Електрика #Протиповітряна оборона #Тайвань #Зв'язок #Острів #Кулемет. #Пляж #Ангар. #Вузол (одиниця) #Спеціальні операції #Морський десант #Баржа #Омаха-Біч #Джуно Біч #П'ята колона #Тайчжун #Синчу #Гаосюн