
Негативний прогноз застосовується для реалізації стрес-тестування.
Національний банк України опублікував свої економічні прогнози на найближчі роки, серед яких є також песимістичний варіант розвитку подій.
Детальніше про це можна прочитати у матеріалі "Телеграф": Від 42,7 грн... У НБУ озвучили прогнози щодо курсу долара в найближчі три роки
Варто підкреслити, що далі буде представлений негативний макроекономічний сценарій. Такий сценарій створюється переважно для оцінки стійкості економіки України в умовах кризових ситуацій. Він може стати дійсністю, якщо ситуація в країні погіршиться. Наприклад, це може статися в разі подальшої руйнації важливих підприємств через бойові дії, зменшення підтримки з боку заходу, труднощів з експортом зерна, падіння обсягу інвестицій, девальвації національної валюти тощо.
Відповідно до цього негативного прогнозу, обмінний курс долара в найближчі роки може досягти таких значень (на кінець року):
У середньому за рік він може бути:
Навіть у найгіршому сценарії Національний банк України очікує значне зниження темпів інфляції.
Крім того, вважається, що економічна рецесія в даному випадку буде тривати два роки, після чого економіка почне відновлюватися і зростати.
Національний банк України застосовує різні індикатори для проведення стрес-тестування фінансових установ. Наприклад, якщо регулятор дійде висновку, що певний український банк не зможе витримати задані умови, то він має право вимагати підвищення капіталу. У разі відмови банку виконати цю вимогу, існує ризик втрати ліцензії.
Як повідомлялося раніше, євро може замінити долар в Україні. У Києві кажуть, що вже розглядають можливість відійти від долара США як валюту основної курсової прив'язки.
#Інфляція #Національний банк України #Українська гривня #Економіка #Київ #Інвестиції #Банк #Експорт #Євро #Економіка України #Макроекономіка #Девальвація #Валюта #Телеграф #Рецесія #Капітал (економіка)