Дуда висловив припущення про можливе зростання міжнародної злочинності після повернення українських військових з передової, на що відреагували в Міністерстві закордонних справ.

У Міністерстві закордонних справ України прокоментували заяву президента Польщі Анджея Дуди, який висловив думку, що завершення війни може призвести до "зростання злочинності" у зв'язку з поверненням військових з фронту. У відповідь польському лідеру наголосили, що захисники України в даний час охороняють не лише свою країну, а й усю Європу, підкреслюючи, що вони є гарантом безпеки, а не загрозою.

Коментар на заяву Дуди з'явився на веб-сайті Міністерства закордонних справ України у понеділок, 3 лютого. У ньому підкреслили, що Україна цінує підтримку Варшави, але не згодні з думкою, що українські військові можуть становити потенційну загрозу для безпеки Європи.

У Міністерстві закордонних справ зазначили, що з моменту 2014 року, коли тисячі українців пройшли через фронт, не було зафіксовано значного зростання злочинності або загроз для Польщі та Європи в цілому. Україна активно працює над адаптацією, соціалізацією та інтеграцією своїх військових і сподівається на підтримку партнерів у цій важливій справі.

"Воїни та ветерани України не є загрозою, а навпаки, вони є важливим елементом безпеки для України, Польщі та всього європейського континенту. Їхня присутність є гарантією вільного і стабільного майбутнього Європи. Ми впевнені, що хоробрі українські чоловіки і жінки, які стали на захист своєї батьківщини та всього світу від російських агресорів, заслуговують на найвищу пошану", - йдеться в заяві.

Нагадаємо, що в інтерв'ю для Financial Times Дуда висловив припущення про те, що після закінчення бойових дій злочинність може "перетекти" з України до Польщі. Він провів паралель із ситуацією в Росії на початку 1990-х, коли серед ветеранів десяти років радянської окупації Афганістану спостерігалося різке зростання бандитизму та насильства, що супроводжувалося використанням вогнепальної зброї.

"Уявіть собі момент, коли тисячі бійців з фронту повертаються додому," -- зазначив президент Польщі, підкресливши, що багато з тих, хто бореться проти російських агресорів, "зіткнуться з психологічними труднощами".

На його думку, багато людей переживатимуть посттравматичний стресовий розлад, і коли вони повернуться у свої рідні міста та села, то зіткнуться з руйнівними наслідками: знищеними домівками, затопленими заводами, закритими фабриками, відсутністю роботи та без жодних можливостей на майбутнє.

Як повідомляв OBOZ.UA, Анджей Дуда, який піде з посади у серпні після завершення двох п'ятирічних термінів, заявив, що у разі мирної угоди між Києвом та Москвою Україні знадобиться масована підтримка. Зокрема, для відновлення економіки та підтримання порядку та безпеки всередині країни.

#Анджей Дуда #Європа #Росія #Економіка #Україна #Президент (державна посада) #Київ #Українці #Москва #Польща #Радянський Союз #Злочин #Financial Times #Варшава #Лінія фронту #Міністерство закордонних справ (Україна) #Бойові дії #Насильство #Міністерство закордонних справ #Афганістан #Президент Польщі #Посттравматичний стресовий розлад #Вогнепальна зброя #Ризький мирний договір

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Українцям пояснили, в якій валюті оптимально зберігати свої заощадження: які тенденції спостерігаються на фінансовому ринку.
"Це була фінансова допомога": Зеленський заперечує існування боргу України перед Сполученими Штатами.
Росія вклала всі свої накопичення, які були зібрані за час президентства Путіна, на ведення війни, заявив керівник зовнішньої розвідки.
Теги