Протягом останніх двох місяців спостерігається позитивна динаміка в споживчих настроях населення України - результати дослідження.

На 4,4 пункти зріс індекс споживчих настроїв в січні цього року. Наразі загалом він складає 75,6 пункти за шкалою від 0 до 200.

Деталі

У грудні індекс споживчого настрою підвищився на 0,4 пункти, згідно з інформацією, наданою дослідженням Info Sapiens.

На початку 2025 року спостерігається позитивна динаміка індексів споживчих настроїв населення України порівняно з груднем 2024 року: споживачі помітили покращення в поточній ситуації та оптимістичніші економічні прогнози на найближче майбутнє. Проте, довгострокові очікування щодо розвитку економіки на наступні п’ять років стали дещо менш позитивними, що свідчить про певну невизначеність у довгострокових перспективах.

У дослідженні зазначається, що в січні фінансова ситуація покращилася. Індекс поточного становища підвищився до 57,9 пунктів, що на 6,4 пункти перевищує грудневий показник. Люди стали позитивніше оцінювати свої матеріальні умови — цей індекс виріс до 53,5 пунктів. Також зросла готовність до значних покупок, досягнувши 62,3 пунктів. Оптимізм щодо покращення фінансового стану в майбутньому відобразився у зростанні цього показника до 86,8 пунктів. Прогноз економічної ситуації в країні на найближчий рік покращився на 7,4 пункти, досягнувши 72,26 пунктів. Водночас очікування щодо економіки на наступні п'ять років дещо знизилися на 0,3 пункти, складавши 102,6 пунктів.

У січні зросли занепокоєння щодо рівня безробіття, що відобразилося на індексі, який піднявся на 1,2 пункти і досяг позначки 122,1. У той же час, прогнози стосовно інфляції дещо послабилися: індекс очікувань інфляції зменшився на 4,2 пункти, становлячи 185,3.

Нещодавно опитування показало, що майже 50 % українців вважає, що ситуація в країні розвивається неправильно.

#Інфляція #Економіка #Українці #Безробіття

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
США не отримуватимуть право власності на активи. Бессент поділився певними аспектами угоди з Україною.
Україна не може бути інтегрована до Європейського Союзу без згоди угорського народу, а після завершення війни вона стане своєрідною "захисною зоною" - нові коментарі Віктора Орбана | УНН
У Харкові стартувала нова система тривог з диференційованим підходом: що це включає?
Теги