"єДозвіл": Бізнес тепер має можливість продовжувати граничні терміни валютних розрахунків в онлайн-форматі.

Міністерство економіки України впровадило нову систему, що дозволяє підприємцям подавати заявки в електронному вигляді та отримувати рішення щодо продовження термінів розрахунків у міжнародній торгівлі.

Цю інформацію зазначено в прес-релізі Міністерства економіки.

"Служба вже розпочала свою роботу в бета-режимі і буде широко доступна з грудня 2024 року. Цей запуск є частиною проєкту "єДозвіл", який реалізується Міністерством економіки України спільно з Міністерством цифрової трансформації України, за фінансової підтримки Європейського Союзу в рамках ініціативи EU4DigitalUA, що впроваджується FIIAPP", - йдеться в офіційному повідомленні.

Хто зможе взяти участь

Участь у бета-тестуванні можуть брати всі підприємства та фізичні особи-підприємці, які займаються зовнішньоекономічною діяльністю.

У межах тестування сервіс буде доступний лише для перших 100 підприємців, які подадуть запит на його отримання.

Під час тестового періоду функціонуватиме служба оперативної підтримки, готова надати допомогу у вирішенні будь-яких питань. Після успішного фіналу тестування та врахування відгуків від бізнесу, послуга буде повноцінно запроваджена.

"Цифровізація продовження термінів валютних розрахунків є актуальним запитом українських експортерів і імпортерів, який нарешті реалізовано. Тепер немає необхідності відвідувати банки та державні органи: всі документи можна подати онлайн за менше ніж годину. Система автоматично перевірить вашу заявку, допоможе виправити можливі помилки і значно заощадить ваш час," - підкреслила перша віцепрем'єр-міністерка України та міністерка економіки Юлія Свириденко.

За її словами, цей крок зменшить ризик затримок, штрафів і блокування рахунків, а міжнародні угоди завершуватимуться швидше, що сприятиме швидшому поверненню валюти в Україну.

Які саме продукти підпадатимуть під це?

Подовження термінів розрахунків можливе лише для певних операцій, пов'язаних з експортом і імпортом товарів.

Ця послуга охоплює товари, виробництво або доставку яких займає значний час. Це може включати, наприклад, промислові машини, медичну та військову техніку, а також продукцію, що була замовлена через міжнародні тендери.

У минулому році Міністерство економіки надало приблизно 1 500 висновків щодо продовження термінів розрахунків, тоді як у першій половині цього року їх кількість становила майже 600.

Як отримати доступ до послуги

Ви можете перевірити цю послугу на платформі "Дія". Для цього необхідно:

Як було зазначено, у рамках проєкту "єДозвіл" для підприємців стала доступною перша послуга - декларація, що підтверджує відповідність матеріально-технічної бази вимогам охорони праці. Раніше процес реєстрації цього документа в територіальному центрі Держпраці міг займати до п'яти днів, а тепер підприємці мають змогу подавати його всього за кілька секунд.

У липні Кабінет Міністрів ухвалив рішення про запуск експериментального проєкту із запровадження Єдиної державної електронної системи дозвільних документів ("єДозвіл"). Таким чином підприємці зможуть отримувати ліцензії та дозвільні документи в електронній формі.

#Європейський Союз #Економіка #Імпорт #Україна #Товари #Бізнес #Міністерство економіки України #Банк #Експорт #Валюта #Онлайн #Експортер #Юридична особа #Охорона праці та здоров'я #Ліцензія

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Голова Тимчасової слідчої комісії наполягає на проведенні розслідування щодо встановлення тарифів на транспортування газу.
У листопаді громадяни України змогли зібрати вдвічі більшу суму Нацкешбеку порівняно з жовтнем, повідомляє Delo.ua.
Шольц висловився про систему Taurus у свіжій заяві.
Теги