Одним із основних партнерів України, що надає фінансову підтримку, продовжує бути Європейський Союз, який нещодавно ухвалив рішення про виділення 4,1 мільярда євро. Нещодавно представниця ЄС у справах зовнішньої політики та безпеки Кая Каллас оголосила, що у наступному році Україна отримає приблизно 1,5 мільярда євро допомоги від європейської спільноти.
Згідно з інформацією, що надходить з медіа, держави Європейського Союзу планують й надалі підтримувати Україну, щоб вона могла зміцнити свої позиції на фронті. Чим більше Україна зміцнить свої оборонні сили, тим впливовіше вона виглядатиме під час переговорів. Проте, існує одна тривожна тенденція, яка може бути проблематичною для України.
За даними Кільського інституту світової економіки, у вересні-жовтні ЄС і США вже збільшили обсяг своїх зобов'язань для допомоги Україні на 70 мільярдів євро, що призвело до сильного дисбалансу між обіцянками та їх виконанням. Зокрема, Євросоюз пообіцяв Україні 241 млрд євро, з яких фактично передано трохи більше половини -- 125 млрд євро. При цьому США з обіцяних 119 млрд євро передали вже 88 млрд.
Щодо військової підтримки, у вересні та жовтні було виділено загалом 7,9 мільярда євро, з яких найбільшу частину – 3,5 мільярда євро – надали Сполучені Штати. Інші внески зробили Велика Британія, Німеччина та Норвегія. Це свідчить про зусилля адміністрації Байдена з метою зміцнення оборонних можливостей України та задоволення її термінових потреб на фронті, особливо перед можливими змінами в політичних пріоритетах США у 2025 році.
Проте фінансування, обіцяне під час президентства Джо Байдена, вже майже вичерпалося з моменту затвердження останнього пакету допомоги. На даний момент США залишилося лише близько 6 мільярдів євро залишкового бюджету, а можливість його продовження буде залежати від нового президента Дональда Трампа.
#Дональд Трамп #Європейський Союз #Європа #Економіка #Сполучене Королівство #Євро #Німеччина #Зовнішня політика #Джо Байден #Норвегія