Гарантії безпеки, які надають Великобританія та Франція, є всього лише ілюзією, вважає польський аналітик.

Велика Британія і Франція не нададуть Україні гарантії безпеки. Історія показує, що для Лондона та Парижа суверенітет таких країн, як Україна, Польща та балтійські держави, ніколи не був у центрі їхніх інтересів.

Таку позицію в програмі "Тема з Мосейчук" озвучив голова правління Республіканського фонду України, колишній секретар польської делегації в Парламентській асамблеї НАТО Пьотр Кульпа.

Кульпа зазначив, що у Європі зараз є дві концепції безпеки, і пояснив їхню суть.

"Перша модель: Париж і Лондон — два ядерні держави, які прагнуть отримати особливі переваги в Європі, обіцяючи континенту ядерну захист. Друга стратегія реалізується Німеччиною під егідою Європейського Союзу: армійський бюджет — 800 мільярдів, будемо замінювати продукцію "Фольксвагена" на військові системи, які зміцнять обороноздатність нашої промисловості, забезпечивши економіку значними інвестиціями", — зазначив експерт.

Він також підкреслив, що існує третій варіант – "вихід через військові замовлення України та партнерство країн, які мають спільні цінності й ризики". За словами Кульпи, Скандинавські країни, Балтійські держави, Польща, Україна та Туреччина є природними геополітичними союзниками.

"Відстань між Північною Норвегією та Південною Україною становить 3,5 тисячі кілометрів. Якщо ці партнери проявлять солідарність, Росія не зможе завдати удару в одній точці, не отримавши відповіді в іншій... Ми здатні самостійно забезпечити нашу безпеку," - зазначив колишній секретар польської делегації в ПА НАТО.

Він також переконаний, що Великобританія та Франція не виконуватимуть роль гарантів безпеки.

"Які б ілюзії не виникали щодо того, що Лондон та Париж можуть забезпечити нам безпеку, історичні факти цього не підтверджують. Адже для Лондона і Парижа питання суверенітету України, Польщі та країн Балтії ніколи не було в пріоритеті", -- зазначив Кульпа.

До слова, напередодні у Парижі представники України зустрілися з представниками держав-членів "коаліції охочих", зокрема Франції, Німеччини та Великої Британії, а також з делегатами зі США. Йшлося про припинення вогню та гарантії безпеки. Там було домовлено про проведення нового раунду перемовин за підсумками першої зустрічі у такому форматі.

#Лондон #Європейський Союз #Європа #Росія #Економіка #Україна #Сполучене Королівство #Польща #Німеччина #Туреччина #Озброєння #Геополітика #Країни Балтії #Скандинавія #Норвегія #Франція #Суверенітет #Історія #Париж #Північна Америка #Південна Україна #Польська мова #Парламентська асамблея НАТО

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Зростання цін на хліб у Києві: які нові висоти досягли тарифи?
Бізнес-новини тижня. Болгарія відмовилася від продажу обладнання для атомних електростанцій, суд наклав арешт на території Полохівського родовища, а підприємці звертаються до детективних служб.
Європейський Союз планує вжити суворих заходів щодо Угорщини, і це викликає питання: яке відношення має до цього Україна?
Теги