Генеральна прокуратура Німеччини оголосила про те, що їй вдалося ідентифікувати двох осіб, які підозрюються у причетності до вибухів на трубопроводах "Північний потік".

Водночас особи інших учасників, мотиви злочину і, зокрема, питання про можливий державний контроль над операцією є предметом розслідування, що триває.

У своєму інтерв'ю для журналу Der Spiegel генеральний прокурор Єнс Роммель повідомив, що розслідування вибухів на газопроводах "Північний потік" і "Північний потік - 2" вже має значні результати. Він зазначив, що Генеральна прокуратура Німеччини змогла ідентифікувати двох підозрюваних у цій справі, про що повідомляє DW. Раніше німецькі медіа вже розкривали деякі деталі розслідування, спираючись на інформацію від своїх джерел.

"Ми маємо прогрес в розслідуванні. Нам вдалося встановити особи двох підозрюваних. На мій погляд, це успіх, на який спочатку не очікували. Однак доведеться ще багато зробити. Особи інших учасників, мотиви злочину і, зокрема, питання про можливий державний контроль над операцією є предметом розслідування, що триває", - повідомив Роммель, додавши, що не може коментувати подробиці розслідування.

Відповідаючи на запитання щодо причин, що спонукали підозрюваних до вчинення вибуху, генеральний прокурор зазначив, що вибух газопроводів став "значною агресією проти енергетичної інфраструктури" Німеччини, що може "порушити стабільність місцевої економіки та суспільства - незалежно від політичних поглядів".

Підрив "Північних потоків" Німецькі медіа повідомили, що в підриві газопроводів, який відбувся в вересні 2022, німецькі правоохоронці підозрюють громадян України, зокрема чоловіка на ім'я Володимир, який проживає в Польщі. Невдовзі після цього Wall Street Journal опублікувала розлогий матеріал про підготовку та реалізацію підриву, в якому стверджувала, що ідея диверсії виникла навесні 2022-го, під час застілля військового командування та українських бізнесменів. Президент нібито дозволив провести спецоперацію, але після втручання США розпорядився відмовитися. Тодішній головком Валерій Залужний нібито сказав, що операцію зупинити неможливо, оскільки з людьми, які мали підірвати трубопроводи, вже не було зв'язку. Після публікацій польський прем'єр-міністр Дональд Туск заявив, що всі прихильники "Північних потоків" повинні "вибачитися й замовкнути". Раніше на адресу Польщі лунали закиди щодо відмови надати відео з камер спостереження та арештувати українців, яких слідство вважало причетними.

#Економіка #Українці #Президент України #Польща #Німеччина #Deutsche Welle #Злочин #Прем'єр-міністр #Суспільство #Підприємництво #The Wall Street Journal #Прокуратура України #Дональд Туск #Трубопровідний транспорт #Північний потік #Дзеркало. #Диверсія #Українське громадянство #Ервін Роммель #Генеральний прокурор України

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
В Україні внесено зміни до умов отримання фінансової допомоги від міжнародних партнерів -- Delo.ua
"Зустрічі Розумовських" перетворилися на відомий бренд.
Порошенко в рамках виступу в Council on Foreign Relations зазначив, що участь Північної Кореї у конфлікті стосується, в першу чергу, Сполучених Штатів, а не України.
Теги