Герман Обухов: Шествие изолированных -- Блоги | OBOZ.UA

"Не усвідомиш, хто з них більш гнівний." (Володимир Висоцький)

Росія стала домівкою для різноманітних демонів, і її вигляд більше нагадує не стільки Палату № 6, скільки барак для хворих на проказу. В країні ще залишилися раціональні люди, але їх надзвичайно мало, і їхня думка не має жодного впливу. Пропаганда та занепад економіки перетворили населення на слухняне стадо, яким легко маніпулювати. Лише в надзвичайно бідних країнах, де немає жодних альтернатив, люди готові йти на війну і вбивати за гроші. Як одного разу зауважив засновник ГУГЛ Сергій Брін, "Росія — це Нігерія під снігом".

Від завершення Другої світової війни минуло вісім десятиліть. Які ветерани можуть бути в Росії сьогодні? Наймолодшому з них має бути 98 років. Чи може людина дожити до ста років? У Сполучених Штатах або Норвегії це можливо, але в Росії, з огляду на жахливу систему охорони здоров'я та соціальні проблеми, це виглядає малоймовірно. Те, що відбудеться 9 травня в Москві, буде просто театралізованим шоу, покликаним розважити населення. Яка мета цього "параду" у костюмах? Це потрібно для підтримки влади олігархів і так званої "політичної еліти". Найцікавіше, що сучасна Росія не має жодного відношення до перемоги над нацистською Німеччиною, і для цього є дві вагомі причини.

Перша і найважливіша причина полягає в тому, що в 1941-1945 роках з Вермахтом боролася країна з зовсім іншою соціально-політичною системою. Тоді Радянський Союз був тоталітарною соціалістичною державою, де приватна власність на засоби виробництва фактично не існувала. Натомість сучасна Росія є втіленням олігархічного капіталізму, де більшість багатства зосереджена в руках всього одного відсотка населення. Друга причина полягає в тому, що проти нацистської Німеччини воювали представники всіх 15 республік колишнього СРСР. За даними на червень 1941 року, 56% військовослужбовців Червоної армії становили росіяни, але згідно з соціологічними дослідженнями, близько 12-15% з них лише ідентифікували себе як росіяни, хоча насправді були етнічними білорусами, українцями, калмиками тощо. Таким чином, у радянських війська на той час росіян було менше, ніж представників інших національностей. Виникає питання: "З яких підстав" Росія вважає себе спадкоємицею перемоги? Це питання варто задати Володимиру Путіну під час розслідування у Гаазі щодо військових злочинів і війни в Україні.

Ось що ми спостерігаємо сьогодні: неонацистська Росія відзначає тріумф світової спільноти та Радянського Союзу над німецьким нацизмом, при цьому стверджуючи, що продовжує боротьбу з фашизмом і нацизмом. Ця держава є однією з найцинічніших у історії людства. Проте існує надія, що світ нарешті відкриє очі і винесе Москві свій вирок.

#Росія #Економіка #Україна #Українці #Москва #Німеччина #Росіяни #Радянський Союз #Володимир Путін #Гаага #Реклама #Нацистська Німеччина #Норвегія #Друга світова війна #Нацизм #Червона Армія #Історія #Еліта #Соціалізм #Олігархія #Воєнний злочин #Приватна власність #Капіталізм #Збройні сили #Калмики #Фашизм #Цивілізація #Нігерія #Засоби виробництва #Радянська армія #Володимир Висоцький

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Наступальні дії Росії влітку можуть стати одними з найскладніших за весь період конфлікту, як зазначив військовий експерт, розкриваючи важливі деталі.
Згідно з урядовим дослідженням, українські біженці в Словаччині внесли в бюджет удвічі більше коштів, ніж отримали у вигляді допомоги.
Фонд почне свою діяльність вже через кілька тижнів: в Кабінеті Міністрів поділилися важливими аспектами угоди щодо надр.
Теги