
Голова податкового комітету Верховної Ради, Данило Гетманцев вважає що законопроєкт, що звільняє ОПК від деяких кримінальних злочинів, зокрема ймовірних корупційних злочинів є необхідним для розвитку галузі в умовах війни.
Цю інформацію він озвучив у подкасті ЕП "Економічні хроніки".
За словами Гетманцева, в умовах війни діяльність оборонно-промислового комплексу є надмірно регульованою. Він підкреслив, що це стосується порушень у галузі екологічних стандартів і охорони праці.
Гетманцев вважає, що звільнити бізнес у оборонному секторі за невиконання деяких вимог є правильним рішенням в умовах війни.
Ми допомагаємо підприємствам уникнути ризику закриття та можливості потрапляння за грати, адже вони функціонують у складних умовах і не мають альтернативи.
Кількість різноманітних дозволів настільки величезна, що якби їх видача проходила шляхом мирного отримання документів, то вони б стали доступними лише приблизно у 2030-2031 роках. "Добре, що цього не відбувається", - зазначив Гетманцев.
Гетманцев зазначив, що злочини, за які бізнес звільняється від відповідальності, все ще можуть бути предметом розслідування, оскільки процес звільнення від відповідальності здійснюється через підпис генерального прокурора.
При цьому, коментуючи закритість списку підприємств, що будуть звільненні від відповідальності, нардеп повторив, що в умовах війни деякі процеси відкритості щодо ОПК варто зменшити або скасувати.
"Я особисто займаюся протидією корупції з 2019 року, проте в деяких ситуаціях нам доводиться йти на ризики непрозорості, щоб забезпечити безпеку країни", - зазначив Гетманцев.
Відповідаючи на запитання про те, чому не встановлювати обмеження на амністію для бізнесу лише щодо певних видів злочинів, Гетманцев підкреслив, що таке рішення ухвалюватиме суд, що дозволить усунути можливі ризики.
Підсумовуючи гетманцев зазначив, що його законопроєкт забезпечує баланс необхідний для розвитку ОПК.
Напомним:
Верховна Рада обговорює законопроєкт № 13423, який передбачає скасування кримінальної відповідальності за правопорушення, вчинені під час реалізації оборонних контрактів.
Проект закону пропонує створення особливих умов для підприємств оборонно-промислового комплексу, які внесені до конфіденційного списку Міністерства оборони.
Представники цих підприємств можуть бути звільнені від кримінальної відповідальності, навіть якщо їхні дії формально містять елементи злочину, за умови, що вони виконували оборонний контракт і мали "суспільно корисну мету".
#Економіка #Міністерство оборони (Україна) #Народний депутат України #Верховна Рада #Бізнес #Злочин #Корупція #Військово-промисловий комплекс #Екологія #Кримінальна відповідальність #Данило Галицький #Амністія