Завдяки глобальному потеплінню, до 2100 року багато зимових курортів у Європі можуть опинитися без снігового покриву.
На фоні глобального потепління кілька гірськолижних курортів в Альпах вже закрилися через брак снігового покриття. І це лише перші дзвіночки.
Згідно з інформацією, опублікованою в Daily Mail, посилаючись на нове дослідження Eurac Research, гірськолижний відпочинок в Альпах може стати пережитком минулого. Дослідження показало, що з 1920 по 2020 рік кількість снігу зменшилася на третину. Особливо вражаючі зміни спостерігаються на південно-західних схилах, де в деяких районах зниження снігового покриву досягло майже 50%.
Водночас дослідники зазначають, що хоча дані охоплюють 100 років, рівень випадання снігу почав різко знижуватися тільки з 1980 року. Це збігається з різким підвищенням середньої температури повітря в усьому світі через антропогенну зміну клімату.
Одночасно науковці звертають увагу на те, що в найбільш уражених областях Південних Альп, таких як Італія, Словенія та Австрія, ці трансформації можуть загрожувати перспективам зимових видів спорту.
"Зменшення обсягу снігу має вплив не лише на зимові види спорту, а й на різноманітні сфери діяльності та процеси, що залежать від водних ресурсів," - зазначив головний дослідник Мікеле Боццолі.
За оцінками вчених, гірськолижні курорти в усьому світі відвідують 400 мільйонів людей щороку, тому сніг є абсолютно важливою частиною економіки туризму. Якщо сніг тане під час лижного сезону з грудня по квітень, курорти не мають іншого вибору, окрім як проводити коротші та менш прибуткові сезони.
Вчені зазначають, що підвищення температури призводить до того, що сніг не може формуватися на менших висотах, і в результаті опади випадають у вигляді дощу.
"Найгірші тенденції спостерігаються у районах, що знаходяться на висоті нижче 2000 метрів, переважно в південних країнах, таких як Італія, Словенія та окремі частини Австрійських Альп", - зазначає Боццолі.
На початку цього року вчені з'ясували, що приблизно на кожному восьмому гірськолижному курорті планети можна буде спостерігати відсутність снігу в період з 2071 по 2100 рік. Згідно з прогнозами, найбільше постраждають Австралійські Альпи, де тривалість снігового покриву становитиме лише 38 днів на рік.
Водночас у Європейських Альпах, де розташовано 69% світових гірськолижних зон, очікується на 42% менше днів зі сніговим покривом до 2100 року.
Як раніше повідомляв УНІАН, нещодавній звіт WTM встановив, що екстремальна погода вже змушує третину туристів змінювати свої відпускні плани.
Згідно з аналізом, проведеним компанією InsureandGo, 80% туристів з Великої Британії стурбовані тим, що через п'ять років популярні європейські курорти стануть занадто жаркими для комфортного відпочинку.
#погода #вода #туризм #Європа #Економіка #Дощ #Сполучене Королівство #Італія #Сніг #Опади #Повітря #Температура #Мінливість та зміна клімату #Словенія #Австрія #Альпи #Курортне містечко #Гірськолижний курорт #Зміна клімату #Зимові види спорту #Сніговий покрив #Південні Альпи #"Дейлі Мейл #Австралійські Альпи