Згідно з прогнозами Міжнародного валютного фонду, до завершення десятиліття світовий державний борг може досягти рівня, близького до 100% від загального обсягу світового ВВП.

Аналітики Міжнародного валютного фонду (МВФ) прогнозують, що до 2030 року державний борг країн світу може досягти майже 100% світового ВВП. Це зростання, на їхню думку, буде зумовлено введенням американських імпортних мит та уповільненням темпів економічного розвитку.

За їхніми прогнозами, глобальний держборг сягне 95,1% ВВП 2025 року і 99,6% 2030 року. У 2020 році, у розпал пандемії коронавірусу, показник становив 98,9%.

"Відзначені Сполученими Штатами великі мита, відповіді з боку інших держав та надзвичайно високий рівень невизначеності призводять до погіршення прогнозів і збільшення ризиків", - зазначається у звіті Міжнародного валютного фонду.

Очікується, що у 2025 році світовий річний бюджетний дефіцит становитиме 5,1% від валового внутрішнього продукту, що є незначним зростанням у порівнянні з 5,0% у 2024 році.

Прогнози ґрунтуються на базовому сценарії, що передбачає зростання світового ВВП на 2,8% у поточному році.

Якщо реалізується більш негативний сценарій, глобальний борг може перевищити 117% ВВП до 2027 року, оновивши максимум з часів Другої світової війни.

Згідно з оцінками Міжнародного валютного фонду, дефіцит бюджету Сполучених Штатів у 2025 році складе 6,5% від валового внутрішнього продукту, а в 2026 році знизиться до 5,5% завдяки зростанню економіки та новим надходженням від імпортних мит. Однак обіцяне республіканцями зниження податків може призвести до збільшення державного боргу США на 4 трильйони доларів протягом наступного десятиліття.

Прогнозується, що бюджетний дефіцит Китаю досягне 8,6% від ВВП у 2025 році, що є збільшенням у порівнянні з 7,3% у 2024 році. Тим часом, зростання економіки Китаю в поточному році очікується на рівні 4%.

#бюджет #Податок #Економіка #Імпорт #Економічне зростання #Китай (регіон) #Північна та Південна Америка #Республіканська партія (США) #Державний борг #Міжнародний валютний фонд #Ризик #Валовий внутрішній продукт #Дефіцитні видатки #Борг. #Друга світова війна #Пандемія #Мито (податок)

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Уряд України планує отримати до 35 мільйонів євро від Європейського інвестиційного банку для фінансування малого та середнього бізнесу через два державні фінансові установи, — заявив Денис Шмигаль.
Путін висловив думку, що "вибачень не вистачить": що він мав на увазі?
Міністерство цифрової трансформації проаналізувало стан цифровізації в регіонах та громадах: підсумки дослідження.
Теги