Лідер Європейської ради на початку польського головування в ЄС наголосив: Україна має залишатися в центрі уваги.

Під час урочистого відкриття польського головування в Раді ЄС, президент Європейської ради Антоніу Кошта підкреслив, що підтримка України є одним з основних пріоритетів у найближчий період.

Джерело: Кошта, на основі інформації Інтерфакс-Україна.

Пряма мова: "Україна повинна залишатися у фокусі нашої уваги. У цьому році ми зобов’язані безперервно підтримувати Україну – настільки довго, як це буде потрібно для досягнення всебічного, справедливого та стабільного миру. Міжнародне право має стати основою для захисту свободи українців і забезпечення нашої спільної безпеки".

Деталі: Він підкреслив, що продовження уваги до оборони має залишатися основним стратегічним пріоритетом для Європейського Союзу.

Саме тому я запропонував провести неформальну зустріч для європейських лідерів на початку лютого, щоб обговорити питання, пов'язані з обороною.

Деталі: Він підкреслив значущість оборонних аспектів під час польського головування в Європейській Раді.

Пряма мова: "Справді, важко знайти більш сприятливий момент для польського керівництва в Європейському Союзі..."

Польський народ став символом натхнення та непохитної сили в боротьбі за свободу в періоди, коли зовнішні загрози ставлять під сумнів нашу демократичну цілісність. Польща займає передову позицію в системі оборонних можливостей Європи, і ми повинні постійно вдосконалювати їх, щоб захистити свої держави, суспільства та основоположні цінності.

Деталі: Кошта підкреслив, що Європейський Союз виник як спроба забезпечити мир після закінчення Другої світової війни, і "нам необхідно знову укріпити нашу безпеку, щоб забезпечити стабільність на європейському континенті".

Цитата: "Ми всі розуміємо, що безпека є основним чинником як для сьогодення, так і для майбутнього Європи. Проте це лише один з багатьох компонентів нашої системи захисту. Оскільки програма польського головування справедливо підкреслює цю тему, нам необхідно підійти до її вирішення з більш комплексної перспективи".

Економічну стабільність Європи можна досягнути через встановлення енергетичної незалежності, що базується на надійних зв'язках, різноманітті джерел, партнерствах і розширенні внутрішнього виробництва. У цьому контексті ми плануємо знизити витрати на енергетичні ресурси для промисловості, бізнесу та домогосподарств. Це також позитивно вплине на нашу екологічну трансформацію.

В рамках цього семестру Європейська комісія має намір представити нову промислову угоду, яка ще раз акцентує увагу на важливості цін на енергетичні ресурси в контексті підвищення конкурентоспроможності Європи.

Кошта підкреслив, що вкладання коштів у сфери оборони та безпеки "має потенціал стати рушійною силою для перетворення цієї галузі на потужний економічний двигун, створюючи висококваліфіковані робочі місця, сприяючи розвитку більш незалежної європейської промисловості та технологічних лідерів, що, в свою чергу, допоможе досягти глобальної конкурентоспроможності".

Нагадуємо, що Прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск акцентував увагу на тому, що ключовими напрямками для його держави під час майбутнього головування в Європейському Союзі, яке розпочнеться в січні 2025 року, будуть питання безпеки, енергетичної політики та підвищення конкурентоспроможності.

Глава Міністерства закордонних справ Андрій Сибіга поділився очікуваннями України від польського головування в Євросоюзі, яке стартувало 1 січня 2025 року.

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Зростання цін на хліб у Києві: які нові висоти досягли тарифи?
Бізнес-новини тижня. Болгарія відмовилася від продажу обладнання для атомних електростанцій, суд наклав арешт на території Полохівського родовища, а підприємці звертаються до детективних служб.
Європейський Союз планує вжити суворих заходів щодо Угорщини, і це викликає питання: яке відношення має до цього Україна?
Теги