Голова військового комітету НАТО адмірал Роб Бауер закликав компанії підготуватися до можливих "воєнних сценаріїв" і адаптувати свої логістичні та виробничі процеси, щоб зменшити ризики від шантажу з боку Росії та Китаю.
"Якщо ми можемо переконатися, що всі важливі послуги та товари можуть бути доставлені, незважаючи ні на що, то це ключова частина нашого стримування", - сказав Бауер, додавши, що стримування виходить за межі військових можливостей.
Адмірал акцентував увагу на тому, що в умовах війни можуть бути застосовані "всі наявні засоби", зазначивши також про можливість проведення диверсій.
"Ми бачимо це зі зростаючою кількістю актів диверсії, і Європа побачила це з енергопостачанням. Ми думали, що маємо угоду з Газпромом, але насправді у нас була угода з Путіним. Те ж саме стосується китайської інфраструктури та товарів. Насправді у нас є угода (з лідером КНР Сі Цзіньпіном)", - наголосив Бауер.
Він підкреслив важливість залежності країн Заходу від постачань з Пекіна, зазначивши, що 90% рідкоземельних ресурсів проходять обробку саме в Китаї.
"Ми наївні, якщо вважаємо, що Комуністична партія не використає цю владу в своїх інтересах. Бізнес-лідери в Європі та США повинні усвідомлювати, що їхні комерційні рішення мають серйозні стратегічні наслідки для національної безпеки. Компанії повинні бути готові адаптуватися до умов воєнного часу, коригуючи свої виробничі та логістичні процеси. Адже, хоча військові можуть вигравати битви, саме економіки визначають перемогу у війнах," - підкреслив Бауер.
#НАТО #Газпром #Китай #Європа #Економіка #Китай (регіон) #Північна та Південна Америка #Інфраструктура #Володимир Путін #Західна Європа #Пекін #Друга світова війна #Сі Цзіньпін #Нація #Диверсія #Адмірале. #Комуністична партія