Фінансування війни протягом 1,5 року. З моменту початку агресії Кремль отримав від Європейського Союзу більше 200 мільярдів євро – хто і за що компенсує Путіну?

Закуповуючи енергоресурси з Росії, держави Європейського Союзу насправді фінансували Росію протягом півтора року її агресії щодо України.

Як повідомляє Russiafossiltracker, йдеться саме про гроші, які Росія отримує за експорт енергоресурсів.

Незважаючи на те, що країни Європейського Союзу знизили використання російських енергетичних ресурсів, вони не відмовилися від них повністю, що залишається основним джерелом фінансування для агресора.

UA War Infographics зазначає, що сумма, яку сплатила Німеччина дозволила агресору вести війну проти України протягом 79 днів, а суми, яку сплатила Польща вистачило на 30 днів війни.

З 24 лютого 2024 року держави Європейського Союзу витратили 204 мільярди євро на імпорт енергоресурсів з Росії.

Раніше повідомлялося, що в жовтні 2024 року Держдума Росії ухвалила в першому читанні поправку до Бюджетного кодексу, яка дає змогу збільшити обсяг видатків федерального бюджету в поточному році до 1,5 трлн рублів без унесення додаткових поправок.

Згідно з пояснювальною запискою, законопроєкт підготовлено для забезпечення можливості виділення додаткових бюджетних асигнувань на пріоритетні цілі, визначені президентом.

Додаткові видатки планується забезпечити за рахунок рішень уряду про збільшення бюджетних асигнувань резервного фонду. Це дасть змогу оперативно реагувати на ризики, що виникають, до кінця 2024 року, зазначено в документі. Міністр фінансів Антон Силуанов зазначив, що в поточному році виникають додаткові потреби за низкою завдань.

У законопроєкті не визначено джерел фінансового забезпечення пропонованого законопроєктом збільшення у 2024 р. загального обсягу видатків федерального бюджету.

Цікаво, що перед цим експерти Стокгольмського інституту економіки перехідного періоду при Стокгольмській школі економіки (NIER) висловили думку, що заяви російських властей про успішне подолання західних санкцій та стрімкий розвиток економіки агресора, незважаючи на відключення від SWIFT та обмеження на імпорт товарів і технологій, можуть бути неправдивими. Раніше міністри фінансів восьми країн ЄС також підкреслили, що Кремль поширює недостовірну інформацію про те, що російська економіка не зазнала негативних наслідків від західних санкцій.

25 жовтня 2024 року Центральний банк Росії збільшив процентну ставку до 21%.

#бюджет #Європейський Союз #Росія #Економіка #Україна #Президент (державна посада) #Товари #Російський рубль #Міжнародні санкції щодо Росії (2014—дотепер) #Товариство всесвітніх міжбанківських фінансових телекомунікацій #Державна Дума #Банк #Експорт #Євро #Польща #Німеччина #Кремль (фортифікаційна споруда) #Стокгольм, Швеція

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Голова Тимчасової слідчої комісії наполягає на проведенні розслідування щодо встановлення тарифів на транспортування газу.
У листопаді громадяни України змогли зібрати вдвічі більшу суму Нацкешбеку порівняно з жовтнем, повідомляє Delo.ua.
Шольц висловився про систему Taurus у свіжій заяві.
Теги