
Програма Міністерства економіки передбачає відшкодування витрат на створення робочих місць для осіб з інвалідністю I та II групи.
У 2025 році державна ініціатива з компенсації витрат на створення доступних робочих місць зазнала значного розширення. Тепер вона включає не лише цивільних осіб з інвалідністю, але й ветеранів, які прагнуть повернутися до професійного життя після отриманих травм. Заявку можна подати всього за кілька кліків на платформі "Дія". Найбільша сума компенсації становить до 120 000 грн.
Програма підтримує роботодавців, які облаштовують робочі місця з урахуванням потреб своїх працівників з інвалідністю. Йдеться не лише про фізичні чи сенсорні обмеження, а й про ментальні порушення. Усе - задля того, аби кожна людина могла працювати в комфортних умовах. Часто достатньо облаштувати пандус чи надати перекладача жестової мови - і це відкриває людині нові можливості для реалізації.
Держпрограма від Мінекономіки передбачає компенсацію витрат на облаштування робочих місць до 120 тис. грн для працівників I групи інвалідності та до 80 тис. грн - для II групи. Гроші надходять протягом п'яти днів після схвалення заявки. Більше про програму можна дізнатися у відео.
Практично всі витрати на формування безперешкодного середовища покриває держава. Цю ініціативу реалізує Міністерство економіки. Нижче представлений основний список обладнання, вартість якого може бути компенсована державою:
Повний список можна переглянути на порталі "Дія".
Щоб отримати додаткову інформацію про те, як сформувати безперешкодне робоче середовище та належно облаштувати робоче місце для співробітника з інвалідністю, перегляньте це відео.
Хто має можливість скористатися цією програмою?
Компенсувати кошти можуть ФОПи з числа людей з інвалідністю або компанії, які офіційно взяли на роботу цивільну людину чи ветерана з інвалідністю, за умови що:
До того ж, долучитися до програми мають право самозайняті фахівці з інвалідністю та державні установи.
Заяву можна подати, звернувшись до Центру зайнятості особисто або скориставшись онлайн-сервісом "Дія".
Онлайн-реєстрація:
Інклюзивність у роботі - це не про пільги, а про ефективну команду. Цивільні люди з інвалідністю часто мають колосальну мотивацію працювати, а ветерани - бажання знову бути корисними. Вони підсилюють робочий колектив не лише своїм досвідом, а й внутрішньою стійкістю.
Вкладаючи кошти в адаптовані робочі місця для таких спеціалістів, компанія не лише забезпечує собі фінансову вигоду, але й сприяє розвитку сучасної корпоративної культури. Це можливість для роботодавця зміцнити команду, покращити репутацію та зекономити кошти.
Як побудувати таку інклюзивну культуру - дивіться інструкцію від ПРООН та Мінекономіки.
#Економіка #Бізнес #Гроші #Держава (політичний устрій) #Працевлаштування #Програма розвитку Організації Об'єднаних Націй #Інвалідність #Мотивація #Мислення #Імідж