"Історичний момент": у Європі встановили умови, за яких готові долучитися до мирних переговорів щодо України.

Франція готова 15 травня розпочати участь у переговорах для досягнення стійкого миру в Україні. Однак, ведення діалогу стане недосяжним, якщо Росія не зупинить свої агресивні дії. У разі відсутності режиму тиші, слід очікувати на посилення санкцій з боку Європейського Союзу та Сполучених Штатів.

Відповідну заяву озвучив міністр Європи та закордонних справ Франції Жан-Ноель Барро. 11 травня він висловив свою думку про ситуацію в ефірі Radio France.

Головний дипломат Франції охарактеризував зустріч "коаліції охочих" у Києві та ініціативу щодо заклику до Росії припинити вогонь як "історичний момент" і "ключовий крок до миру".

"Цей єдиний голос європейців і українців, підтриманий американцями, закликає до безумовного 30-денного припинення вогню, яке розпочнеться в понеділок. Це спонукало Володимира Путіна зробити позитивний крок. Це важливий крок, і ми готові, починаючи з наступного четверга, розпочати переговори, які приведуть до стабільного миру в Україні", - зазначив міністр.

Проте, підкреслив він, для цього необхідно встановити перемир'я.

"Ми не будемо вести переговори в умовах активних бойових дій, коли над головами літають бомби і безпілотники. Останній раз ми намагалися це зробити в Стамбулі у 2022 році, і це закінчилося невдачею, не зупинивши Володимира Путіна від жахливих дій у Бучі, які шокували світ. Тому ми виступаємо за мирні переговори, але спочатку необхідно досягти припинення вогню", - зазначив Барро.

На його думку, у разі відсутності "тиші" можна очікувати, що європейські та американські країни збільшать тиск на диктатора Кремля.

"Ми маємо шанс запровадити широкий спектр санкцій, які здатні завдати серйозної шкоди російській економіці," - зазначає він.

Також Барро нагадав про санкції, які вже діють протягом трьох років. Вони обійшлися Росії "в 400 мільярдів євро, або в три роки військового бюджету".

Як писав OBOZ.UA:

Нещодавно відбулася телефонна бесіда між президентами Туреччини та Франції, Реджепом Таїпом Ердоганом і Еммануелем Макроном. Турецький лідер висловив готовність своєї країни внести свій вклад у мирне врегулювання конфлікту між Росією та Україною, зокрема, через організацію переговорного процесу.

Під час бесіди з Путіним, Ердоган підкреслив, що всебічне припинення вогню забезпечить умови, необхідні для ведення переговорів.

#бюджет #Європа #Росія #Економіка #Київ #Українці #Міжнародні санкції щодо Росії (2014—дотепер) #Євро #Володимир Путін #Коаліція #Російська мова #Туреччина #Держава (політичний устрій) #Дипломат #Франція #Стамбул #Американці #Диктатор. #Еммануель Макрон #Реджеп Таїп Ердоган

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Скільки ракет щомісяця виготовляє Росія: з’явилися нові деталі.
У Білорусі спостерігається брак "символу національної ідентичності" - картоплі.
Долар на рівні 55 гривень і зниження економіки: НБУ озвучив негативний прогноз для України.
Теги