Італія звернулася до Європейського Союзу з проханням про підтримку в досягненні запланованого рівня витрат на оборону в рамках НАТО.

У четвер Італія закликала Європейський союз гарантувати випуск облігацій, необхідних для фінансування оборони, заявивши, що цільовий показник витрат НАТО на рівні не менше 2% валового внутрішнього продукту до 2028 року суперечить оновленим фінансовим правилам ЄС.

Як повідомляє Reuters, цю інформацію наводить "Європейська правда".

Протягом свого першого президентського терміну Дональд Трамп активно закликав держави-члени НАТО досягти рівня витрат на оборону в 2%. Тепер, після його перемоги на виборах, питання низьких витрат на оборону може стати важливим і чутливим для уряду прем'єр-міністерки Італії Джорджії Мелоні.

Рим, ймовірно, не зможе задовольнити цю вимогу, оскільки, за прогнозами, оборонні витрати складуть 1,61% у 2027 році, повідомив міністр економіки Джанкарло Джорджетті під час парламентських слухань.

"На думку експерта, мета НАТО є доволі амбіційною і частково суперечить чинній європейській системі управління", - зазначив він.

Під час окремих слухань міністр оборони Гвідо Крозетто сказав, що парламенту, ймовірно, доведеться розробити механізми, які дозволять забезпечити особливий режим для оборони і не допустити, щоб це вплинуло на державний борг.

Державний борг Італії, другий за величиною в єврозоні після Греції, планується на рівні 135,8% ВВП цього року, порівняно з 134,8 у 2023 році, і, як очікується, зросте до 137,8% у 2026 році, а потім дещо знизиться з 2027 року.

Крозетто, високопоставлений член правої партії Мелоні "Брати Італії", закликав до "європейського прикриття і гарантії", щоб скоротити суму відсотків, що виплачуються на будь-який збільшений борг для підтримки цілі НАТО, таким чином уникнувши будь-якого впливу на соціальні витрати.

"Це дозволить кожній країні забезпечити оборонні витрати на нейтральній основі, повністю нейтральній", - зазначив він під час слухань у Сенаті.

Після початку повномасштабної агресії Росії проти України у 2022 році європейські країни, що входять до НАТО, зіткнулися з необхідністю зміцнення своїх оборонних можливостей. Альянс повідомив, що 23 з 32 держав-учасниць досягнуть цільового показника у 2% цього року, проте Італія не потрапила до цього списку.

"Зараз всі, в першу чергу США, Франція, сама Німеччина, говорять про 2,5%. Ми далекі від 2% до 2028 року", - сказав Крозетто.

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте заявив, що впевнений у тому, що держави НАТО розпочнуть інвестувати в оборону більше 2% свого ВВП. Він також підкреслив, що повністю підтримує критику Дональда Трампа щодо європейських країн.

Також генсек НАТО днями заявив, що Північноатлантичний альянс має зробити більше для зміни траєкторії війни.

#НАТО #Дональд Трамп #Reuters #Європейський Союз #Європа #Росія #Українська правда #Економіка #Державний борг #Німеччина #Валовий внутрішній продукт #Парламент #Марк Рютте #Греція #Італія #Франція #2014 Президентські вибори в Україні #Генеральний секретар НАТО #Сенат Сполучених Штатів Америки #Рим #Країни-члени НАТО

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Росія активізує свої дії в енергетичній сфері. Який нині стан справ та які перспективи попереду?
У Сербії ще один член уряду подав у відставку після фатальної аварії на залізничній станції.
Зеленський висловив свою думку щодо можливості того, що Трамп зможе зупинити війну, а також обговорив фактори, які можуть призвести до поразки України.
Теги