Кабінет Міністрів України - забезпечення гендерної справедливості в оплаті праці та розширення прав і можливостей для жінок є важливим аспектом сталого розвитку країни.

Уряд працює над розширенням прав жінок та наданням їм можливостей для розвитку і реалізації свого потенціалу, зокрема через системні зміни трудового законодавства та впровадження програм підтримки. Про це зазначила Перший віце-прем'єр-міністр України - Міністр економіки України Юлія Свириденко під час виступу на Конгресі з економічного уповноваження жінок (WEE Congress), який провели ООН Жінки в Україні за підтримки Міністерства економіки України та фінансової підтримки урядів Данії, Франції та Швеції.

У цьому році WEE Congress зібрав більше ніж 120 учасників, включаючи представників урядових структур, бізнес-асоціацій, приватного сектору, державних органів та місцевих адміністрацій, а також міжнародних партнерів.

"У останні роки роль жінок у розвитку економіки значно зростає. Вони все частіше стають підприємцями та беруть на себе управлінські функції в своїх громадах. Як держава, ми активно підтримуємо їхні ініціативи. Наразі працюємо над комплексними змінами в законодавстві, зокрема в новому проекті Трудового кодексу, де закріплюємо принципи рівної оплати праці та вводимо вісім різновидів трудових договорів, що сприяють можливостям для надомної та дистанційної роботи. Ми спрощуємо умови для започаткування власного бізнесу через грантові програми, що дозволяють отримати фінансування від 150 тис. грн до 8 млн грн. Також підтримуємо жінок у їхньому прагненні здобути нову професію чи підвищити свою кваліфікацію завдяки послугам Державної служби зайнятості. Наша амбіційна мета полягає в тому, щоб до 2030 року зменшити різницю в оплаті праці між жінками та чоловіками до 13,6%," - підкреслила Юлія Свириденко, Перший віце-прем'єр-міністр України та Міністр економіки України.

Перед проведенням WEE Congress відбувся прес-брифінг, який був присвячений питанням гендерної нерівності в оплаті праці в Україні. У рамках заходу також були представлені результати першої фази національної інформаційної кампанії "Звісно, зможеш!".

"Гендерний розрив в оплаті праці, який становить 18,6%, залишається критичною проблемою в Україні, що відображає ширші проблеми нерівності на робочому місці. Жінки в Україні часто заробляють менше, ніж чоловіки за ту саму роботу, попри однакову кваліфікацію та докладені зусилля. Однак, під час повномасштабного вторгнення росії українські жінки взяли на себе більше обов'язків, нові ролі та активно увійшли до професійних сфер, де раніше переважали чоловіки. Усунення цієї нерівності - це не просто питання справедливості; це повне розкриття потенціалу нашої робочої сили на користь економічного розвитку України та сприяння більш інклюзивному та гендерно відповідальному відновленню", - зазначила Представниця ООН Жінки в Україні Сабін Фрейзер Гюнеш.

"Жінки досі зіштовхуються з гендерними бар'єрами у професійному середовищі. Вони недостатньо представлені як у робітничих професіях, так і у високооплачуваних секторах та на керівних посадах. Наше завдання - змінити це. Тому ми впроваджуємо політики, спрямовані на підтримку професійного зростання жінок та жіночого підприємництва - через гранти на власну справу та гранти на масштабування бізнесу. Ми також розширюємо можливості для навчання і опанування жінками нових навичок. У листопаді ми запровадили ваучери для жінок - відтепер кожна жінка зможе отримати 30 тис. грн для опанування однієї з 30 професій, де жінки традиційно були недостатньо представлені: водійка трамвая чи тролейбуса, машиністка екскаватора, кранівниця, фрезерувальниця та інші", - розповіла заступник Міністра економіки України Тетяна Бережна.

Нагадуємо, що кампанія "Звісно, зможеш!" є ініціативою ООН Жінки, співпрацюючою з Міністерством економіки України за підтримки Офісу Першої леді та уряду Швеції. Її мета полягає в подоланні гендерних стереотипів у професійній сфері, приверненні уваги до проблеми нерівності в оплаті праці між чоловіками та жінками, а також у зміцненні зусиль для підтримки професійного розвитку жінок і забезпечення їх рівного представництва в усіх галузях. Перший етап кампанії досягнув понад 8 мільйонів українців і українок, отримавши підтримку від більш ніж 10 жіночих правозахисних організацій і 8 великих бізнесів в Україні. Більше інформації про цю ініціативу можна знайти на спеціалізованому веб-сайті www.youcan.in.ua.

#Економіка #Уряд України #Бізнес #Міністерство економіки України #Робоча сила #Організація Об'єднаних Націй #Законодавство #Організація громади #Швеція #Данія #Держава (політичний устрій) #Список міністрів економіки України #Перший віце-прем'єр-міністр України #Грант (гроші) #Гендерна рівність #Справедливість (чеснота) #Сталий розвиток #Місцеве самоврядування #Конгрес Сполучених Штатів Америки #Жінки в Україні #Права жінок #Гендерна роль #Гендерний розрив в оплаті праці #Трамвай

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
"Зимова підтримка: Куди спрямувати 1000 грн від держави - новини bigmir)net"
1550 нових робочих місць і 2,4 млрд грн інвестицій: Уряд зареєстрував новий індустріальний парк у Хмельницькій області.
Схеми шахрайства з "тисячею Зеленського": жінка позбулася близько 100 тисяч гривень.
Теги