Кабінет Міністрів України повідомив, що країна отримала фінансування в розмірі $235 мільйонів від японського уряду в рамках ініціатив Світового банку LEARN та RISE, спрямованих на підтримку освітньої сфери та розвитку приватного сектора.

До Державного бюджету України було отримано 235 мільйонів доларів США у вигляді пільгового фінансування від уряду Японії. Ці кошти виділені в рамках нових системних ініціатив Світового банку, зокрема програм "Стійке, інклюзивне та екологічно збалансоване підприємництво" (RISE) та "Забезпечення доступності та стійкості освіти в умовах кризи в Україні" (LEARN).

В межах RISE надійшло 130 млн доларів США позики за підтримки фінансових ресурсів Японії. Проект спрямовано на вирішення критичних проблем, що перешкоджають стійкості, зростанню та сталому розвитку приватного сектору.

Отримані 105 млн доларів США японських коштів за проектом LEARN є результатом виконання Урядом України заходів з забезпечення безпечного очного навчання у школах, шляхом надання субвенцій на укриття та шкільні автобуси у 2024 році. Ключовою метою програми є покращення освітнього процесу в Україні в умовах воєнного стану шляхом створення безпечних та комфортних умов для освітян та учнів.

Міністр фінансів України Сергій Марченко висловив вдячність Уряду Японії та команді Світового банку за їхню злагоджену співпрацю, яка знову дозволяє мобілізувати необхідні ресурси для підтримки ключових секторів економіки. З моменту початку співпраці в лютому 2022 року, бюджетна підтримка з Японії, залучена через механізми Світового банку, досягла приблизно 6 мільярдів доларів США. Фінансування в рамках програм LEARN та RISE сприятиме створенню належних умов для освітнього процесу та підвищить ефективність підтримки бізнесу в умовах повномасштабної війни.

Реалізація проектів здійснюється з використанням фінансового інструменту Program-for-results -- PforR. Так, зазначені кошти є результатом досягнення Україною частини результатів.

"Це вкрай актуальне та важливе рішення, спрямоване на відновлення та прогрес життєдіяльності країни в умовах повномасштабного конфлікту. Проекти RISE та LEARN надають Уряду можливість не лише фінансової підтримки, а й удосконалення ключових аспектів його діяльності — підтримки підприємництва та освітньої сфери", — зазначила заступник Міністра фінансів Ольга Зикова.

До завершення 2024 року Україна планує отримати додаткові 120 мільйонів доларів США, а також 95 мільйонів доларів США через програми RISE та LEARN відповідно.

#Економіка #Україна #Уряд України #Бізнес #Позика. #Світовий банк #Японія #Воєнний стан #Долар США #Підприємництво #Державний бюджет України #Автобус. #Сталий розвиток #Кабінет міністрів Японії

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
В Україні внесено зміни до умов отримання фінансової допомоги від міжнародних партнерів -- Delo.ua
"Зустрічі Розумовських" перетворилися на відомий бренд.
Порошенко в рамках виступу в Council on Foreign Relations зазначив, що участь Північної Кореї у конфлікті стосується, в першу чергу, Сполучених Штатів, а не України.
Теги