Кабінет Міністрів України прийняв рішення щодо політики державної власності, що є важливим кроком у реформуванні державних підприємств.

Кабінет Міністрів України ухвалив нову політику в сфері державної власності, що має на меті оптимізувати управління державними активами та сприяти залученню інвестицій. Цей документ є важливим елементом реалізації норм Закону № 3587-IX, який покращує корпоративне управління і враховує рекомендації ОЕСР. Міністерство економіки працювало над цією політикою протягом дев'яти місяців після прийняття зазначеного закону.

"Політика держвласності визначає роль держави в управлінні держкомпаніями, окреслює, які компанії є стратегічними для країни та які завдання вони повинні виконувати, а також запроваджує високі стандарти корпоративного управління в державному секторі економіки -- зазначила Перший віце-прем'єр-міністр -- Міністр економіки України Юлія Свириденко. -- Разом з цим документом вперше в Україні запроваджується чітка та прозора політика винагороди для керівників та членів наглядових рад держкомпаній, а також - дивідендна політика. Ці заходи дозволять підвищити ефективність управління державними активами та залучити інвестиції в економіку".

Політика у сфері державної власності включає в себе:

Прийняття політики державної власності виступає як один із важливих показників "Плану України для Ukraine Facility" і слугує орієнтиром для меморандуму з Міжнародним валютним фондом. Цей документ був розроблений з урахуванням провідних світових практик і створений у співпраці з міжнародними партнерами. У процесі створення політики брали участь представники таких організацій, як Європейський банк реконструкції та розвитку, Європейський Союз, МВФ, Світовий банк, Організація економічного співробітництва та розвитку, а також USAID/Ukaid (проект SOERA). Розробка проекту політики здійснювалася за підтримки ЄБРР з залученням зовнішніх консультантів.

Після затвердження політики державної власності наступними етапами стане проведення тріажу — процесу, в якому буде визначено і розподілено компанії на ті, які залишаться під державним контролем, та ті, що підлягатимуть приватизації або ліквідації.

Також відбуватиметься формування наглядових рад в державних компаніях, які підпадають під критерії, та робота над розмежуванням спеціальних обов'язків держкомпаній.

#Європейський Союз #Економіка #Україна #Уряд України #Інвестиції #Міністерство економіки України #Міжнародний валютний фонд #Світовий банк #Політика #Приватизація #Список міністрів економіки України #Віце-прем'єр-міністр України #Європейський банк реконструкції та розвитку #Державна власність #Агентство США з міжнародного розвитку #ОЕСР #Меморандум

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
В Україні внесено зміни до умов отримання фінансової допомоги від міжнародних партнерів -- Delo.ua
"Зустрічі Розумовських" перетворилися на відомий бренд.
Порошенко в рамках виступу в Council on Foreign Relations зазначив, що участь Північної Кореї у конфлікті стосується, в першу чергу, Сполучених Штатів, а не України.
Теги