
23 квітня у Вашингтоні відбулася зустріч між прем'єр-міністром України Денисом Шмигалем та міністром фінансів США Скоттом Бессентом, на якій вони досягли угоди про початок роботи над створенням зони вільної торгівлі. Цю інформацію оприлюднила пресслужба уряду України.
"Ми високо цінуємо продуктивний стиль спілкування між нашими технічними групами стосовно угоди про корисні копалини і сподіваємося на продовження конструктивного діалогу для блага українського та американського народів", - зазначив Шмигаль.
У 2023 році прем'єр-міністр України висловив сподівання на формування сучасної зони вільної торгівлі зі Сполученими Штатами, керуючись принципом "дозволено все, що не заборонено". Цей угода не визначає, що є дозволеним, а, навпаки, окреслює винятки з абсолютної свободи торгівлі.
Щорічно Україна купує товари зі Сполучених Штатів на суму 3,4 мільярда доларів.
На початку квітня Тарас Качка, заступник міністра економіки та торговий представник України, заявив, що Україна готова скасувати мита на дану продукцію та має намір обговорити це питання з адміністрацією США "при першій можливості".
У 2024 році експорт України до Сполучених Штатів досягнув $874 мільйонів. Найбільшу частину цього обсягу склали поставки чавуну, які становили $363 мільйони, а також труб, які принесли $112 мільйонів. Починаючи з квітня, на всі українські товари, що імпортуються в США, встановлено загальне мито у розмірі 10%, тоді як на сталь та сталеві вироби воно становить 25%.
#сталь #Економіка #Імпорт #Україна #Товари #Експорт #Вашингтон, округ Колумбія #Прем'єр-міністр #Долар США #Прем'єр-міністр України #Вільна торгівля #Мито (податок) #Корисні копалини #Міністерство фінансів Сполучених Штатів Америки #Зона вільної торгівлі #Чавун #Анас.