Уряд України адаптував правила бронювання військовозобов'язаних на час мобілізації та в умовах воєнного стану.

Обласні адміністрації та Київська міська державна адміністрація зобов'язані протягом одного місяця переглянути вимоги щодо бронювання працівників підприємств. Пункт 4 зазнав змін.

Цю інформацію оприлюднила Судово-юридична газета, як зазначає DailyLviv.com. Уряд України вніс корективи до процедури бронювання військовослужбовців під час мобілізації та в умовах воєнного стану. Зокрема, були оновлені Критерії та процедури, що визначають підприємства, установи та організації, які мають критичне значення для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в умовах надзвичайних ситуацій, а також для задоволення потреб Збройних Сил та інших військових формувань в особливий період. Це закріплено в постанові Кабміну №76, що стосується питання бронювання.

Кабінет Міністрів України надав обласним державним адміністраціям та Київській міській державній адміністрації (військовим адміністраціям) завдання переглянути критерії, які використовуються для ідентифікації підприємств, установ і організацій, що мають значення для національної економіки або задоволення потреб територіальних громад. Це необхідно зробити протягом місяця, враховуючи зміни, внесені до підпункту 4 пункту 2 Критеріїв та порядку внаслідок цієї постанови.

Так, до змін пункт 4 Критеріїв та порядку передбачав, що визначення підприємства, установи, організації критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період здійснюється центральним органом виконавчої влади, іншим державним органом, органом державного управління, юрисдикція якого поширюється на всю територію України, за відповідною сферою управління та галуззю національної економіки або обласною, Київською та Севастопольською міською держадміністрацією (військовою адміністрацією у разі її утворення) на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці.

Після внесення змін пункт 4 уточнює, що ідентифікація підприємств, установ і організацій, які є критично важливими для економічної діяльності та підтримки життєздатності населення в особливий період, здійснюється наступним чином:

Центральний орган виконавчої влади, а також інші державні структури та органи державного управління, які мають юрисдикцію на всій території України, здійснюють контроль та регулювання підприємств, установ і організацій, що функціонують у сфері національної економіки або в тій галузі, де даний орган відповідає за формування і реалізацію державної політики.

- або обласною, а також Київською та Севастопольською міськими державними адміністраціями (включаючи військову адміністрацію, якщо така буде створена) -- стосовно підприємств, установ і організацій комунальної власності, а також тих, що знаходяться на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці та здійснюють діяльність у наступних сферах:

- сільського, лісового або рибного господарства;

- видобувна індустрія та експлуатація кар'єрів;

- обробної промисловості

- забезпечення електричною енергією, газом, паром та охолодженим повітрям;

- постачання води

- системи водовідведення, управління відходами;

- будівництва;

- оптової та роздрібної комерції;

- обслуговування і ремонт автомобілів та мотоциклів;

- перевозкам,

- управління складськими ресурсами, а також надання поштових і кур'єрських послуг.

Крім того, у новій редакції викладено перше речення пункту 5.

Перед внесенням змін, документ встановлював, що для визначення підприємств, установ і організацій, які є критично важливими для економічного функціонування та забезпечення життєдіяльності населення в особливих умовах, такі суб'єкти господарювання, що відповідають критеріям, наведеним у пункті 2 цих Критеріїв та порядку, повинні звертатися до центрального органу виконавчої влади або іншого державного органу, чия юрисдикція охоплює всю територію України (залежно від сфери управління чи галузі національної економіки). Також можливе звернення до обласних адміністрацій, адміністрацій Києва та Севастополя або військових адміністрацій, у разі їх створення, на території яких ці підприємства розташовані.

Після внесення змін передбачено, що підприємства, установи або організації мають звертатися до центрального органу виконавчої влади, іншого державного органу або органу державного управління, юрисдикція якого охоплює всю територію України, а також до обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій (або військових адміністрацій у випадку їх створення), згідно з пунктом 4 цих критеріїв та регламенту.

Відповідні зміни Кабмін вніс постановою від 14 липня 2025 р. № 847.

#Електрична енергія #Природний газ #Економіка #Уряд України #Мобілізація #Київська область #Державне управління #Газета. #Повітря #Каналізація #Водопостачання #Виконавча влада (уряд) #Підприємницька діяльність #Державна економіка #Юрисдикція #Севастополь #Переробна промисловість #Роздрібна торгівля #Кар'єр #Біологічний процес #Київська міська державна адміністрація #Військова частина #Рибна промисловість

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
The Times: Сі, а не Трамп, володіє найбільшим впливом на Путіна. Чи використає він цю можливість?
Зеленський оновив склад РНБО після зміни уряду: хто тепер у новій команді?
Згідно з інформацією Bloomberg, зміна уряду в Україні має безпосереднє відношення до впливу Трампа.
Теги