
Приблизно 20% українських науковців залишили країну або змінили свою професійну діяльність через війну. В той же час, 80% дослідників продовжують працювати в Україні, незважаючи на складні умови воєнного стану.
У цьому інтерв'ю для РБК-Україна свої думки висловив Денис Курбатов, заступник міністра освіти і науки України. Інформацію надає Контракти.UA.
В Україні війна вплинула на всі сфери, і наукова діяльність не стала винятком, зазначає заступник міністра. Він підкреслює, що зміни найбільше проявляються в кадрових питаннях.
"Чимало науковців, які самостійно вирушили на фронт, загинули. Ще більше з них залишили країну або перейшли на інші професії," - зазначає Курбатов.
На його думку, якщо врахувати всіх - науковців, викладачів та науково-педагогічний склад, загальна кількість цих спеціалістів в Україні становить приблизно 80 тисяч осіб.
"На даний момент ми спостерігаємо кадрові втрати приблизно на рівні 20%. Це стосується вчених, які або виїхали за кордон, або перейшли в інші професії. Проте 80% дослідників залишаються в Україні і продовжують працювати в цих складних умовах. У регіонах, що розташовані поблизу фронту та кордонів, близько 30% дослідницької інфраструктури, на жаль, зазнали пошкоджень або були знищені", - підкреслює він.
Незважаючи на це, він зазначає, що дослідження тривають, а наукова сфера продовжує пристосовуватися.
"Ми активно займаємося відкриттям нових дослідницьких установ, включаючи підземні лабораторії, а також розвиваємо центри спільного користування науковим обладнанням. Наука постійно пристосовується, проте щодня, на жаль, виникають нові труднощі", - зазначив Курбатов.
Згідно з інформацією, наданою Національним банком та Міністерством економіки, війна призвела до втрати близько 40% активного населення в Україні. Наразі близько 1,7 мільйона українців, які раніше займалися трудовою діяльністю в Україні, опинилися за її межами.
Внаслідок викликів і небезпек, пов'язаних із тривалою війною, демографічні експерти передбачають, що до 2041 року чисельність населення країни може знизитися до 28,9 мільйона, а до 2051 року — до 25,2 мільйона.
Раніше також повідомлялося, як брак спеціалістів загрожує економіці та бізнесу.
#Економіка #Україна #РБК-Україна #Бізнес #Наука #Інфраструктура #Воєнний стан