Кількість компаній у секторі оборонних технологій у "Дія.City" перевищила 240 резидентів, повідомив Шмигаль.

Кількість defense-tech компаній у спеціальному податковому режимі для IT-галузі "Дія.City" з 2022 року зросла з 20 до понад 240.

Цю інформацію озвучив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль під час урочистостей, присвячених третій річниці ініціативи.

"Defense-tech - це інновації для нашої оборони та для нашої перемоги. Зокрема розробка розумних дронів, нові рішення для автоматизації безпілотників, роботизовані системи й багато іншого", - сказав Шмигаль.

Він додав, що ІТ-сектор - найбільший експортер послуг в Україні. Він посідає друге місце в загальній структурі українського експорту після агропродукції.

За результатами минулого року, доходи від експорту ІТ-послуг досягли $6,4 млрд, повідомив Шмигаль.

Нагадаємо, що у 2024 році учасники спеціального податкового режиму для сектору ІТ "Дія.City" внесли більше 18 мільярдів гривень у вигляді податків.

У 2024 році кількість учасників "Дія.City" збільшилася вдвічі і ще на 40%, оскільки 880 компаній вирішили перейти на спеціальний податковий режим протягом року.

Як повідомлялося, обсяг експорту ІТ-послуг з України за підсумками 2024 року становив $6,45 млрд, що на 4% менше, ніж у 2023 році ($6,73 млрд).

Що собою представляє "Дія.City"?

"Дія.City" – це особливий правовий режим для ІТ-сектора, який забезпечує вигідні умови оподаткування для юридичних осіб, що є резидентами даної зони. Для таких резидентів податкові ставки на заробітну плату складають: ПДФО – 5%, ЄСВ – 22% від мінімальної заробітної плати, а військовий збір – 5%. Щодо корпоративного податку, він становить 9% на "виведений капітал" або 18% на прибуток.

У зв'язку з війною Міністерство цифрової трансформації внесло зміни до вимог для резидентів. Зокрема, для учасників "Дія.City" скасовано необхідність подавати звіт про відповідність та незалежний аудиторський висновок до 1 січня року, наступного за роком, коли було досягнуто миру. В умовах воєнного стану компанії не втратять статус резидентів "Дія.City", навіть якщо не виконуватимуть певні критерії, такі як кількість працівників чи середня заробітна плата. Це правило стосується як наявних резидентів, так і нових компаній, які бажають приєднатися до цього спеціального режиму. Водночас, податкові умови для "Дія.City" залишаються без змін.

Нагадаємо, що 11 серпня 2021 року президент Володимир Зеленський затвердив закон "Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні". Цей закон встановлює унікальний правовий режим для ініціативи "Дія.City" на термін не менше 25 років. Зокрема, він передбачає спеціальні умови оподаткування для резидентів "Дія.City".

У квітні 2022 року український Кабінет Міністрів прийняв рішення про розширення спеціального правового режиму "Дія.City", охопивши нові категорії технологічної діяльності.

#Податок #Сміливіше. #Економіка #Президент (державна посада) #Уряд України #Володимир Зеленський #Прибуток (економіка) #Експорт #Безпілотний літальний апарат #Воєнний стан #Експортер #Юридична особа #Інновації #Денис Шмигаль #Прем'єр-міністр України #Оподаткування #Податок на прибуток #Мінімальна заробітна плата #Інформаційні технології #Єдиний соціальний внесок #Капітал (економіка)

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
США не отримуватимуть право власності на активи. Бессент поділився певними аспектами угоди з Україною.
Україна не може бути інтегрована до Європейського Союзу без згоди угорського народу, а після завершення війни вона стане своєрідною "захисною зоною" - нові коментарі Віктора Орбана | УНН
У Харкові стартувала нова система тривог з диференційованим підходом: що це включає?
Теги