Згідно з результатами опитування, кількість українців, які сподіваються на позитивне майбутнє своєї країни, суттєво зменшилась.

Відсоток українців, які вірять у те, що через десять років Україна стане успішною державою в Європейському Союзі, зменшився на 31 процентний пункт за останні два роки.

Більшість українців вважають, що через десять років Україна буде процвітаючою державою у складі Європейського Союзу. Водночас є стала тенденція до зниження частки тих, хто оптимістично дивиться в майбутнє України, свідчать результати опитування "Омнібус" Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), які опублікували у понеділок, 30 грудня, інформує UAINFO.org.

Згідно з результатами дослідження, 57% опитаних, незважаючи на складнощі минулого року, висловлюють оптимізм щодо майбутнього своєї країни. Цей показник знизився на 31 процентний пункт у порівнянні з жовтнем 2022 року.

Також зверніть увагу: Вперше в історії рейтинг уподобань українців серед світових політиків очолила жінка.

28% населення вважає, що через десятиліття Україна опиниться в стані економічного занепаду з істотним виїздом населення. Кількість тих, хто має песимістичні погляди, значно зросла за останні два роки, адже у жовтні 2022 року таких було приблизно 5% від усіх опитаних.

Кількість респондентів, які не можуть дати чіткої відповіді щодо майбутнього України, також зросла, що свідчить про значний рівень невизначеності серед населення, зазначають соціологи КМІС.

У регіональному контексті картина суттєво не змінюється: в усіх областях приблизно половина українців залишається налаштованою оптимістично щодо майбутнього своєї країни.

Київський міжнародний інститут соціології здійснив власне всеукраїнське дослідження громадської думки під назвою "Омнібус" з 2 по 17 грудня 2024 року. У рамках цього опитування було залучено 985 респондентів з усіх регіонів країни. За стандартних умов статистична похибка для такої вибірки становила не більше 4,1% для показників, що наближаються до 50%, 3,5% - для показників, близьких до 25%, 2,5% - для показників, що наближаються до 10%, та 1,8% - для показників, близьких до 5%.

#Європейський Союз #Економіка #Україна #Українці #Соціологія #Громадська думка #Київський міжнародний інститут соціології #Респондент #Похибка #Вибірка (статистика)

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Огляд казино GGBet
Імпорт з України знову викликав невдоволення серед польських фермерів: у Варшаві планують великий протест.
Фермери з Польщі оголосили про проведення акції протесту проти імпортних товарів з України.
Теги