Китай анонсував впровадження фіскального пакету на 10 трильйонів юанів (близько 1,4 трлн доларів) з метою підтримки місцевих адміністрацій та зміцнення економічної ситуації, у той час як країна готується до посилення торговельної напруги з США в період президентства Дональда Трампа. Цю інформацію повідомляє Financial Times.
Фіскальний план є продовженням оголошених у вересні заходів монетарного стимулювання, які були найбільшими з часів пандемії коронавірусу.
В межах нового плану Китай надасть місцевим адміністраціям можливість випускати облігації протягом періоду від трьох до п'яти років з метою реструктуризації значної частини "прихованих" або "неявних" боргів, які оцінюються приблизно в 14 трильйонів юанів (близько 1,95 трильйона доларів США).
Ці зобов'язання, як правило, забезпечуються безліччю позабалансових фінансових інструментів, які місцеві органи влади застосовували для інвестування в інфраструктурні проекти та галузі, пов'язані з нерухомістю.
Центральний банк країни в четвер встановив денний курс юаня на найнижчому рівні за рік - 7,166 юаня, оскільки курс долара різко зріс після перемоги Трампа.
Китай дозволить місцевим органам влади випустити нові облігації на суму 6 трлн юанів ($840 млрд) протягом трьох років для реструктуризації боргу і перерозподілити ще 4 трлн юанів ($560 млрд) з раніше запланованих облігацій протягом п'яти років з тією ж метою.
Місцеві органи управління отримають можливість конвертувати зазначені облігації на облігації своїх фінансових установ, що дозволить їм перенести боргові зобов'язання на свої баланси. Це, в свою чергу, сприятиме зниженню витрат на фінансування, що в результаті дозволить заощадити приблизно 600 мільярдів юанів ($83,7 мільярда).
Китайські урядовці не повідомили про нові ініціативи для безпосереднього стимулювання внутрішнього попиту, що може викликати розчарування на ринках, які розраховували, що цей пакет також надасть підтримку споживачам.
Представники уряду зазначили, що розглядають нові ініціативи для рекапіталізації крупних фінансових установ, придбання незавершених об'єктів нерухомості та стимулювання споживчих витрат.
Економічні аналітики вважають, що Китаю потрібно невідкладно вирішити внутрішні проблеми, які негативно впливають на його економіку. Це включає в себе кризу на ринку нерухомості, що завдала шкоди доходам сімей та місцевих урядів, перш ніж американські мита почнуть позначатися на зовнішній торгівлі країни.
У разі реалізації нові мита США можуть скоротити ВВП Китаю на кілька процентних пунктів у той момент, коли економіка вкрай вразлива.
#Дональд Трамп #Економіка #Інвестиції #Китай (регіон) #Облігація (фінанси) #Банк #Попит #Центральний банк #Валовий внутрішній продукт #Financial Times #Борг. #Мито (економіка) #Знак долара #Ренмінбі