Китай поступово займає позиції Росії на Кубі.

Кремль втрачає свою геополітичну вагу на міжнародній арені. Протягом останніх років Китай активно збільшує свої інвестиції в Кубу.

Китайська Народна Республіка реалізує численні проекти, що мають велике значення для жителів острова, тоді як щедрі обіцянки Москви, яка є давнім партнером Гавани, залишаються на папері, повідомляє Reuters.

"З кінця 2010-х років Куба переживає серйозну економічну кризу, і сьогодні країна вкрай потребує зовнішньої підтримки. Протягом останнього року на острові спостерігається дефіцит практично всього: від життєво необхідних продуктів харчування та пального до медичних препаратів. Додатково, населення стикається з частими багато годинними відключеннями електроенергії. Лише за минулий рік національна електромережа зазнала збою чотири рази, внаслідок чого мільйони людей залишалися без електрики, а школи та підприємства змушені були призупинити свою діяльність", - повідомляє видання.

Причинами економічного спаду Куби та безпрецедентної кризи стали різке зменшення туристичних потоків на острів, падіння обсягів експорту та відновлення жорстких санкцій США проти Куби під час другої каденції президента Дональда Трампа.

В цих обставинах Гавана отримала підтримку з боку Пекіна. Інвестиції Китаю в кубинську економіку значно збільшилися після 2018 року, коли Куба стала учасником китайської глобальної програми "Один пояс, один шлях".

ОЗНАЙОМТЕСЬ ІЗ ЦИМ: Трамп скасував тривалі санкції щодо Сирії.

Китай відтоді активно інвестує у ключову інфраструктуру країни, зокрема, будівництво сонячних електростанцій.

Тільки нові проєкти, які отримують фінансування з Китаю, до завершення року перевищать генерацію в 1100 МВт, практично компенсуючи денний брак електроенергії та дозволяючи Кубі економити цінне паливо, що використовується на теплових електростанціях вночі.

У лютому, на церемонії відкриття першої сонячної електростанції поблизу Гавани, було оголошено про готовність Китаю модернізувати всю електромережу Куби. До кінця року планується збудувати 55 сонячних парків, а до 2028 року – ще 37, що забезпечить загальну потужність у 2000 МВт від сонячної енергетики. Це дозволить задовольнити близько двох третин нинішніх електричних потреб країни.

Китайські компанії постачають на Кубу не лише комплектуючі для сонячних панелей і обладнання, необхідне для їх монтажу та експлуатації, але й паливо для вантажних автомобілів. Це робиться для того, щоб гарантувати своєчасну доставку цих комплектів до місць їх установки.

Кремль натомість втрачає статус головного зовнішньоекономічного партнера Куби через неспроможність надати кредити та реалізувати обіцяні проєкти через пов'язану з війною проти України деградацію власної економіки.

#Дональд Трамп #Китай #кредит #Reuters #туризм #Гавана #Електрична енергія #Економіка #Президент (державна посада) #Інвестиції #Москва #Китай (регіон) #Міжнародні санкції щодо Росії (2014—дотепер) #Експорт #Кремль (фортифікаційна споруда) #Пекін #Економічна криза #Дефіцитні видатки #Парк #Електростанція #Куба #Сирія #Підприємницька діяльність #Ханьська мова. #Електрична мережа #Теплова електростанція

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Причини, чому Сполученим Штатам не вдалося забезпечити мир між Росією та Україною, роз'яснив Шмигаль.
Мобілізація осіб з інвалідністю: які умови повинні бути дотримані?
В Росії спостерігаються труднощі з доступом до основних продуктів харчування, повідомляє ЦПД.
Теги