
У квітні нове кредитування в Китаї скоротилося на 61% порівняно з минулим роком. Такий обвал пов'язаний з ескалацією торговельної війни між Китаєм і США, що вдарила по діловій довірі.
Цю інформацію повідомляє Bloomberg.
Згідно з інформацією Народного банку Китаю, фінансові організації надали лише 285 мільярдів юанів (еквівалент 40 мільярдів доларів), що є найнижчим результатом з липня. Цей показник суттєво відстає від прогнозів аналітиків, які очікували, що обсяг кредитування досягне 700 мільярдів юанів.
Загальний обсяг фінансування збільшився лише на 1,2 трильйона юанів, що є меншим за прогнозовані 1,4 трильйона. Значно зменшились корпоративні кредити середньо- та довгострокового характеру, знизившись на 40%, до 250 мільярдів юанів.
Іпотечне кредитування також зазнало зниження: сума погашених кредитів перевищила обсяги нових позик. Це вказує на стійкий спад у секторі нерухомості.
На фоні посилюючогося економічного тиску, центральний банк Китаю вирішив знизити процентні ставки та нормативи резервування, що має призвести до вливання в економіку близько 2,1 трильйона юанів. Проте експерти висловлюють сумніви щодо результативності цих заходів.
Хочемо нагадати:
Китайський юань досяг піврічного піку, перетнувши важливу межу 7,20 за долар через домовленість між Пекіном і Вашингтоном про взаємне зменшення митних зборів.
Глобальні фінансові ринки показали значне зростання після укладення угоди між США та Китаєм щодо істотного зменшення взаємних мит, які були введені під час торгової війни.
Президент Сполучених Штатів Дональд Трамп оголосив про "значний прогрес" у стосунках з Китаєм після завершення першого дня переговорів у Женеві.
#Дональд Трамп #кредит #Економіка #Президент (державна посада) #Китай (регіон) #Вашингтон, округ Колумбія #Bloomberg L.P. #Пекін #Мито (податок) #Юань Женьміньбі #Женева #Loan