Кремль підкреслює свою могутність напередодні зустрічі між Путіним і Трампом: ISW виявив маніпуляції.

Російські керівники прагнуть продемонструвати військову силу своєї країни напередодні запланованої телефонної розмови між президентом США Дональдом Трампом та президентом РФ Володимиром Путіним, яка відбудеться 19 травня. Путін намагається переключити увагу суспільства від військових та економічних проблем, з якими стикається країна-агресор.

Цю інформацію наводить звіт Інституту дослідження війни (ISW).

Кремлівський пропагандист Павло Зарубін 18 травня опублікував уривки з нібито "нового" інтерв'ю з Путіним. У розмові російський диктатор стверджує, що його країна має достатньо людських і матеріальних ресурсів, щоб довести війну проти України до її "логічного" завершення з "необхідним" результатом для Москви.

Путін повторив усталені кремлівські наративи про те, що мирні переговори мають розглядати "корінні причини" війни та "захищати" російськомовне населення України, яке, за словами очільника Кремля, вважає Росію своєю "батьківщиною".

За інформацією, наданою українським виданням The Kyiv Independent та російськими державними ЗМІ, фрагменти, опубліковані Зарубіним, насправді є раніше не використаними кадрами з документального фільму "Росія. Кремль. Путін. 25 років", який був випущений Кремлем 4 травня. У цьому документальному стрічці Путін неодноразово висловлює думку, що Росія здатна довести конфлікт до "логічного завершення".

Експерти вважають, що рішення російських урядовців відкласти випуск цих записів до 18 травня демонструє їх прагнення сформувати уявлення про міцну Росію з військовою перевагою, як для західних країн, так і для внутрішньої аудиторії, напередодні телефонної бесіди Путіна з Трампом.

Нещодавно помічник кремлівського диктатора Володимир Мединський заявив, що Росія готова воювати "стільки, скільки буде потрібно". Своєю чергою секретар Ради безпеки Росії Дмитро Медведєв нещодавно висловив завуальовані ядерні погрози, коментуючи так звані "ультиматуми під час переговорів".

В ISW зазначили, що за допомогою такої риторики Путін прагне відвернути увагу від проблем, з якими стикається Росія у військовій та економічній сферах.

Аналітики також звернули увагу на нещодавню заяву президента Фінляндії Александра Стубба про те, що російська влада хибно зображає свою економіку та армію сильними. Політик зазначив, що Москва вже вичерпала свої фінансові резерви, а ключова процентна ставка в країні перевищує 20%.

Аналітики Інституту вивчення війни (ISW) продовжують відзначати, що російські збройні сили зазнають серйозних втрат на фронті — на такому рівні, що це може стати неприйнятним у середньо- та довгостроковій перспективі. Крім того, Путін виявляється неефективним у управлінні економікою Росії, яка страждає від надмірних витрат на ведення війни, зростаючої інфляції, серйозного дефіциту робочої сили та зменшення фонду національного добробуту, як зазначають аналітики.

Вони підкреслили, що якщо Росія продовжить виснажувати свої матеріальні, людські та економічні ресурси в такому ж темпі, то вже у 2026 або 2027 році Путін може зіткнутися з непростими виборами.

Зазначимо, що напередодні Трамп оголосив про свій намір 19 травня зв’язатися з Путіним і президентом України Володимиром Зеленським, щоб обговорити можливість встановлення миру у конфлікті між Росією та Україною.

У свою чергу, державний секретар США Марко Рубіо висловив думку, що можливий саміт між Трампом і Путіним може стати ключовим етапом у глобальній політичній напрузі.

А спецпредставник президента США Стів Віткофф прогнозує успішний результат розмови Трампа з Путіним. Він також стверджує, що Вашингтону вдалося скоротити розрив у позиціях між Росією та Україною.

#Дональд Трамп #Інфляція #Росія #Економіка #Україна #Українці #Володимир Зеленський #Москва #Кремль (фортифікаційна споруда) #Політик #Володимир Путін #Вашингтон, округ Колумбія #Західна Європа #Російська мова #Реклама #Дмитро Медведєв #Рада Безпеки Організації Об'єднаних Націй #Диктатор. #Збройні сили Росії #Інститут дослідження війни #Державний секретар Сполучених Штатів Америки #Президент Фінляндії

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
10 тисяч українців отримали шанс здобути нову спеціальність: як скористатися безкоштовним навчанням -- Delo.ua
Європейський Союз планує звернутися до держав G7 з пропозицією зменшити максимальну ціну на російську нафту, повідомляють ЗМІ.
Чи можливо конфіскувати фільм на митниці? Режисер Вес Андерсон висміяв пропозицію Трампа щодо митних зборів на іноземні стрічки | УНН
Теги