Напередодні запланованої бесіди між диктатором Російської Федерації Володимиром Путіним та президентом США Дональдом Трампом, кремлівська пропаганда активізувала зусилля щодо демонстрації військової потужності Росії. Крім того, у Москві знову акцентували на тому, що мирні переговори повинні зосередитися на "основних причинах" конфлікту.
Зокрема, Путін знову підняв питання про "захист" російськомовних громадян України. Це зазначено в аналізі, проведеному Інститутом вивчення війни.
Один день перед телефонною розмовою між Путіним і Трампом кремлівський пропагандист Павло Зарубін поділився фрагментами з нібито "нового" інтерв'ю з Путіним. У цьому інтерв'ю диктатор стверджував, що Росія має достатньо людських ресурсів і технічних можливостей, щоб довести війну в Україні до "логічного завершення з результатами, які є необхідними для Росії".
Окрім того, диктатор заявив, що російськомовні українці вважають Росію своєю "батьківщиною". Українські журналісти звернули увагу на те, що фрагменти, які Зарубін оприлюднив 18 травня, є невикористаними матеріалами з документального фільму "Россия. Кремль. Путін. 25 років", що був представлений ще 4 травня.
Згідно з аналізом фахівців IWS, рішення відкласти публікацію цієї частини інтерв'ю до 18 травня свідчить про те, що Кремль прагне створити образ потужної Росії, що домінує у військовій сфері, перед майбутньою телефонною розмовою між Путіним і Трампом. Крім того, напередодні помічник російського диктатора Володимир Мединський заявив, що Росія готова до боротьби, "незалежно від того, як довго це триватиме", тоді як секретар Ради безпеки Росії Дмитро Медведєв нещодавно зробив завуальовані ядерні погрози, торкаючись так званих "переговорних ультиматумів".
Водночас, Путін намагається переключити увагу суспільства з військових та економічних труднощів Росії, використовуючи цю риторику. Кремль невірно презентує свою економіку та військові сили як потужні. За оцінками ISW, російські війська зазнають серйозних втрат на фронті, що, ймовірно, не зможе тривати в середньостроковій та довгостроковій перспективі. Аналітики зазначили, що Путін неефективно управляє економікою країни, яка страждає від нестабільних витрат на армію, зростаючої інфляції, значного браку робочої сили та зменшення суверенного фонду національного добробуту. Експерти вважають, що за таких темпів виснаження ресурсів, особового складу та економічних можливостей Росії, Путін може зіткнутися з серйозними викликами під час ухвалення рішень у 2026 або 2027 році.
Нагадуємо, що державний секретар США Марко Рубіо повідомив про плани президента Дональда Трампа провести зустріч з російським лідером Володимиром Путіним якнайшвидше. За його словами, президент США вже висловив своє бажання організувати цю зустріч і переконаний у її важливості.
Раніше прес-секретар Путіна Дмитро Пєсков висловив думку, що диктатор Росії Володимир Путін має можливість зустрітися з президентом України Володимиром Зеленським. Водночас у Кремлі знову підняли питання виконання певних умов.
#Дональд Трамп #Інфляція #Росія #Економіка #Президент (державна посада) #Українці #Володимир Зеленський #Президент України #Москва #Кремль (фортифікаційна споруда) #Володимир Путін #Західна Європа #Російська мова #Реклама #Дмитро Медведєв #Рада Безпеки Організації Об'єднаних Націй #Диктатор. #Збройні сили Росії #Дмитро Пєсков #Інститут дослідження війни #Державний секретар Сполучених Штатів Америки