Курс рубля знизився до найнижчої позначки з березня 2022 року: які фактори на це вплинули?

Станом на 22 листопада курс російського рубля впав до найнижчого рівня з березня 2022 року. Центральний банк РФ встановив офіційний курс щодо долара на п'ятницю 100,68 рубля, на 23 листопада - вже 102,58 рубля.

Згідно з іншими джерелами, ситуація ще гірша і курс валюти країни-агресора до долара становить близько 104,34 рубля за 1 долар. Агентство AFP зазначає, що це сталося після заяв диктатора Володимира Путіна про застосування нової балістичної ракети "Орєшнік" для удару по Україні.

Відразу після цієї агресії Сполучені Штати посилили санкційний тиск на економіку Росії. Цього разу під обмеження потрапили ключові учасники банківського та фінансового секторів країни.

Зокрема, під їхній удар потрапив Газпромбанк, що є російським державним банком і активно використовується для здійснення міжнародних фінансових операцій Москви в сфері енергетики.

Варто зазначити, що російські банки, які потрапили під санкції, не можуть проводити жодних операцій, які будь-яким чином зачіпають фінансову систему США. Доступ до Штатів настільки важливий, що навіть незахідні банки та компанії зазвичай автоматично припиняють угоди з установами, які потрапили під санкції.

"Існує значний ризик того, що ослаблення рубля продовжиться. Згодом будуть побудовані нові міжнародні платіжні ланцюжки, але доки цей процес не завершиться, доходи від експорту можуть тимчасово знизитися. Таким чином, рубль, ймовірно, знеціниться в найближчі місяці", - вважає Євген Коган, професор Московської вищої школи економіки.

Перед стартом масштабного вторгнення в Україну курс російського рубля складав приблизно 75-80 рублів за долар США.

За інформацією OBOZ.UA, нещодавно курс рубля досяг найнижчого рівня за останній рік, знову перевищивши позначку 100 рублів за долар. Це сталося на фоні санкцій та зниження цін на сировину, внаслідок чого рубль встановив свій новий антирекорд вже вдруге протягом тижня.

#Росія #Економіка #Україна #Москва #Російський рубль #Центральний банк Росії #Міжнародні санкції щодо Росії (2014—дотепер) #Банк #Експорт #Володимир Путін #Російська мова #Ракета. #Рубль #Валюта #Газпромбанк #Агентство Франс Прес

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Чи є можливість зарезервувати нових співробітників: у Кабінеті Міністрів спростили слова депутата.
Розвідувальні служби Великої Британії опублікували інформацію про фактичний стан економічних систем України та Росії.
У Великій Британії оприлюднили інформацію щодо фактичного стану економік України та Росії.
Теги