Лідер консервативної опозиції в Німеччині Фрідріх Мерц 9 грудня заявив про свою готовність забезпечити Україну німецькими далекобійними ракетами Taurus, якщо його партія прийде до влади в країні.
"Президент [України Володимир] Зеленський знає нашу позицію щодо ракет Taurus ... На сьогодні, на початок грудня 2024 року, вона залишається такою ж", - сказав Мерц на спільній пресконференції із Зеленським у Києві.
Мерц, потенційний кандидат на посаду канцлера Німеччини після виборів у лютому 2025 року, під час свого візиту до Києва висловив невдоволення політикою Олафа Шольца. Він вважає, що чинний канцлер фактично ставить Україну в умови, які обмежують її можливості у боротьбі.
"Наша позиція є абсолютно ясною, так само як і позиція нашої парламентської фракції. Ми прагнемо, щоб ваша армія мала можливість завдавати ударів по військовим базам на території Росії. Не по цивільному населенню, не по інфраструктурі, а саме по військових об'єктах, з яких здійснюються атаки на вашу країну", - підкреслив Мерц під час зустрічі з Зеленським та українськими чиновниками.
"Я висловив це кілька тижнів тому у німецькому парламенті: ці обмеження на радіус дії ставлять вашу країну в умови, наче вона веде бій з однією рукою, зв'язаною за спиною. Так ми не можемо діяти," - підкреслив він.
Мерц, лідер правоцентристського альянсу, який, за останніми опитуваннями, випереджає соціал-демократів Шольца більш ніж на 10 відсоткових пунктів напередодні лютневих виборів, здійснив візит до Києва всього через тиждень після поїздки канцлера Шольца.
Незважаючи на те, що обидва німецькі політики висловили тверде і постійне прагнення підтримувати Україну у боротьбі з російською агресією, Мерц уже висловлював думку про те, що Німеччина повинна надати Україні більш потужну зброю. Він також критикував уряд Шольца за те, що той не приєднався до США, Великої Британії та Франції в постачанні далекобійних ракет для Києва.
Військові аналітики вважають, що ракети Taurus, обладнані боєголовками, що здатні знищувати бункери, можуть відіграти вирішальну роль у знищенні стратегічних об'єктів, таких як Керченський міст, що знаходиться під контролем Росії в Криму.
На фоні уповільнення економіки, міграційних викликів та інших факторів, війна в Україні стала ключовим аспектом у виборчих кампаніях Шольца та Мерца, хоча кожен з них акцентує на різних аспектах цієї теми.
Шольц представляє себе як кандидата, що виступає за мир, попереджаючи виборців про, на його думку, готовність Мерца до загострення конфлікту з ядерною державою.
У той же час Мерц закликає до активнішої допомоги Україні з метою зміцнення її позицій.
"Війна в Україні має закінчитися якнайшвидше. Тільки якщо Україна зможе захистити себе, (російський президент Володимир) Путін вступить у переговори", - написав Мерц на своїй сторінці у мережі Х зранку 9 грудня.
"Тільки в разі, якщо Україна стане потужною, Путін може бути готовий до переговорів," — заявив Мерц, висловлюючи цю думку після прибуття до української столиці.
Німеччина займає друге місце за обсягом надання фінансової та військової допомоги Україні, поступаючись лише США. Крім того, вона стала країною, що прийняла найбільшу кількість українських біженців через війну, з числа яких понад один мільйон сто тисяч осіб.
У статті використано матеріали агентств Reuters та AFP.
#Reuters #Росія #Економіка #Україна #Президент (державна посада) #Київ #Володимир Зеленський #Сполучене Королівство #Німеччина #Володимир Путін #Ядерна зброя #Опозиція (політика) #Парламент #Ракета. #Канцлер #Канцлер Німеччини (1949 - дотепер) #Консерватизм #Соціал-демократія #Агресивна війна #Франція #Боєголовка #Фрідріх Мерц #Анексія Криму Російською Федерацією #Агентство Франс Прес #Російська інтервенція до Криму (2014) #Міст через Керченську протоку