На прес-конференції були названі лідери громадської довіри: Залужний, Буданов і Зеленський.

Згідно з останніми результатами соціологічного опитування, Валерій Залужний, Кирило Буданов і Володимир Зеленський займають провідні позиції в рейтингах довіри серед населення України. Однак українці висловлюють бажання бачити нові політичні обличчя, найчастіше в особах військових. Ставлення до "старих" політиків, навпаки, є переважно негативним, що є наслідком їхньої попередньої діяльності. Цю інформацію озвучив Ігор Рейтерович, керівник політико-правових програм Українського центру суспільного розвитку, під час прес-конференції, присвяченій результатам дослідження "Громадсько-політичні настрої українців (грудень 2024 року)", що відбулася 10 грудня в інформаційному агентстві "Інтерфакс-Україна".

Найвищий рівень довіри серед українців мають Валерій Залужний (70,9%) та Кирило Буданов (63,3%). Порівняно з результатами дослідження, проведеного в жовтні, довіра до Залужного зменшилася на майже 5% (з 75,9% до 71,0%). Натомість рівень довіри до Буданова залишився практично незмінним: у жовтні він становив 64,0%, а в грудні - 63,3%. Отже, різниця у показниках довіри між Залужним та Будановим становить 7,6%.

Третю позицію у рейтингу довіри займає діючий Президент України Володимир Зеленський з показником 44,8%.

Між показниками довіри та недовіри існує значна різниця: Валерій Залужний має 51% довіри, тоді як Кирило Буданов отримав 39,9%. У Володимира Зеленського цей показник майже дорівнює нулю, складаючи лише 0,2%. Щодо політиків з тривалою історією в політиці, їх антирейтинги вражаюче високі, що призводить до негативного балансу довіри. Наприклад, Юлія Тимошенко має антирейтинг -66,6%, Петро Порошенко -50,3%, а Віталій Кличко -34,7%.

Запит суспільства щодо організації виборів

Бажання українців змінити владу продовжує зростати. Не дивно, що найбільше прагнуть до переобрання Верховної Ради, яка демонструє свою неспроможність. Зокрема, спостерігається чітка тенденція до зміни Президента. Це пов'язано з погіршенням ситуації на фронті, зростанням соціальної нерівності та економічними труднощами, за які значною мірою народ покладає відповідальність на лідера країни. Крім того, нещодавні висловлювання Трампа, ймовірно, свідчать про його намір зупинити ескалацію конфлікту. Отже, вибори вже близько, і українці явно демонструють запит на них, - зазначає виконавчий директор дослідно-аналітичної групи InfoLight.UA Юрій Гончаренко, коментуючи результати дослідження.

Респондентам було поставлено питання "За яких умов можна проводити вибори в Україні?" 20,4% опитаних вважають, що вибори необхідно проводити за будь-яких умов і якнайшвидше. На думку 38,8% респондентів, вибори можливі лише після остаточної перемоги та закінчення військового стану. Загалом 54,3% опитаних вважають, що вибори можуть бути проведені фактично під час війни, але за тих чи інших умов. Порівняно з даними попереднього дослідження, громадський запит на вибори зріс на 3,3%.

На питання "Які органи влади слід переобрати найближчим часом?" абсолютна більшість опитаних відповіла, що це Верховна Рада (77,8%). Друге та третє місця посідають вибори місцевих рад (54,8%) та місцевих голів (50,6%). 49,2% респондентів вважають, що найближчим часом необхідно переобрати Президента України. Загалом готовність українців до виборів становить 81,1%.

Перемога Трампа: як на це реагують українці

Велика частина українського населення покладає великі надії на Трампа як на арбітра та союзника, здатного допомогти у захисті нашої держави. Проте суперечливі висловлювання окремих представників Республіканської партії, включаючи самого Трампа, значно підривають ці сподівання – люди побоюються, що допомога з боку США може зменшитися. Водночас більшість українців вважають, що країна не має чіткого плану на випадок зменшення підтримки з боку Америки, що свідчить про низьку оцінку громадянами ефективності дій влади. Проте українське суспільство поки що демонструє певну моральну стійкість і не має наміру поступатися територіями агресору, - зазначає Світлана Кушнір, редактор медіа-платформи InterVizor.

На запитання "Чи знаєте ви результати президентських виборів у США?" 96,8% респондентів дали позитивну відповідь. Щодо впливу Дональда Трампа на конфлікт між Росією та Україною, думки виявилися розділеними: 30,0% вважають, що він може підтримати Україну, тоді як 18,4% вважають, що його дії можуть бути на користь Росії. Що стосується очікувань щодо відносин між Україною та США, 43,8% опитаних сподіваються на позитивні зміни, тоді як 19,3% прогнозують негативні наслідки.

Абсолютна більшість респондентів (60,9%) вважають, що за президентства Трампа американська допомога Україні скоротиться. Водночас лише 4,7% опитаних вважають, що Україна має чіткий план на цей випадок.

На заморожування війни на діючій лінії фронту не згодні 45,8% опитаних, згодні - 39,1%.

За загальним висновком експертів, незмінність думки респондентів щодо найбільш актуальних проблем України свідчить про недостатню ефективність державних інституцій у їх вирішенні. , політичних та соціально-економічних обставин, в яких Україна опинилася протягом останніх років Водночас українці демонструють неготовність поступатися територією та покладають надію на допомогу від США.

#Дональд Трамп #Росія #Економіка #Україна #Українці #Верховна Рада #Володимир Зеленський #Президент України #Республіканська партія (США) #Юлія Тимошенко #Суспільство #Воєнний стан #Петро Порошенко #Віталій Кличко #Мораль #Інтерфакс-Україна

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
ЛЕП, шляхи, території: обсяги мінування на Харківщині.
Виклики, з якими стикаються малі та середні підприємства: експертна думка ВГО АППУ.
На прес-конференції були названі лідери громадської довіри: Залужний, Буданов і Зеленський.
Теги