
Крістіан Лінднер підкреслив, що його політична сила активно виступає проти екстремізму, як зліва, так і справа. Лідер вільних демократів також висловив незадоволення щодо Мерца.
Лідер Вільної демократичної партії (ВДП) Крістіан Лінднер висловив сумніви щодо впливу масових протестів проти правопопулістської партії "Альтернатива для Німеччини" (АдН) всього за два тижні до виборів до Бундестагу. Як повідомив телеканал n-tv у неділю, 9 лютого, Лінднер зробив цю заяву під час спеціальної конференції ліберальної партії, що відбулася в Потсдамі.
"Не варто намагатися зменшити АдН, просто запалюючи вогники, як це часто роблять учасники акцій проти ультраправих. Справжній шлях до зменшення впливу АдН полягає в тому, щоб перетворити ті проблеми, які колись сприяли зростанню цієї партії, на щось мале," - зазначив він.
Політик також виступив проти емоційних закликів та образ на адресу виборців АдН.
"АдН є партією, що виступає проти ліберальних та підприємницьких цінностей, і саме з цим ми ведемо боротьбу", - підкреслив Лінднер. Він зазначив, що політичний центр у Німеччині зазнає тиску з боку як лівих, так і правих угруповань, але "центр не повинен відступати - якщо він це зробить, країна зазнає змін". ЛДП бореться з екстремізмом з обох боків, акцентував він.
У Потсдамі політик знову підтвердив своє рішення про вихід партії з "світлофорної" коаліції. "Ми не мали іншого виходу", - стверджує він. У світлі економічної кризи в Німеччині ВДП закликала до зміни економічної стратегії, але, на думку Лінднера, коаліція не змогла вжити необхідних заходів.
Голова ВДП припустив, що Німеччина має докласти більше зусиль, щоб повернути економіку в нормальне русло.
Згідно з повідомленнями AFP, Крістіан Лінднер також виступив проти кандидатури Фрідріха Мерца (Friedrich Merz), який представляє консервативний блок і 29 січня ініціював голосування в Бундестазі з приводу міграційної політики. Багато аналітиків вважають, що цей крок Мерца порушує принцип "вогнестійкої стіни", що в Німеччині означає відмову всіх партій від співпраці з Альтернативою для Німеччини (АдН).
Мерц вирішив на "значний політичний ризик", що призвело до "поділу країни" та "навіть його власної парламентської фракції", відзначив лідер вільних демократів.
Згідно з результатами опитування Deutschlandtrend, опублікованими 6 лютого, яке було проведено інститутом infratest dimap за замовленням суспільно-правового телеканалу ARD та газети Die Welt, ініційоване голосування не вплинуло негативно на сприйняття німців щодо Мерца.
Читайте також: Обмеження міграції: Мерц програв спірне голосування в Бундестазі - а вибори?
Популярність кандидата на пост канцлера зросла на п'ять процентних пунктів у порівнянні з попереднім опитуванням, досягнувши 33%. Водночас лише 26% респондентів (+1 пункт) вважають, що співголова партії "Союз-90/Зелені" Роберт Габек або канцлер Німеччини, соціал-демократ Олаф Шольц (25%, +6 пунктів), могли б бути "гідними" канцлерами. Думка про лідерку "Альтернативи для Німеччини" Аліс Вайдель підтримується лише кожним шостим опитаним (18%).
#Економіка #Екстремізм #Німеччина #Демократія #Політик #Коаліція #Міграція населення #Лібералізм #Альтернатива для Німеччини #Канцлер Німеччини (1949 - дотепер) #Ультраправа політика #Економічна криза #Консерватизм #Німці #Соціал-демократія #Світ #Західна Німеччина #Бундестаг #ARD (мовник) #Крістіан Лінднер #Фрідріх Мерц #Вільна демократична партія (Німеччина) #Права політика #Фрідріх Великий #Мораль #Політична демонстрація #Потсдам