Республіканський комітет Палати представників США, що проводить дослідження всіх аспектів пандемії COVID-19 та її наслідків, оприлюднив підсумковий звіт, що охоплює результати дворічної роботи. У документі обсягом 520 сторінок стверджується, що вірус COVID-19, ймовірно, виник у лабораторії в китайському Ухані. Це припущення ґрунтується на аналізі біологічних характеристик вірусу та випадках захворювання серед працівників Уханського інституту вірусології у 2019 році. Про це повідомляє американський телеканал CNN.
Переважна частина американських розвідувальних служб дотримується думки, що вірус не був створений штучно, проте питання його походження продовжує викликати суперечки. У документі зазначається, що якщо б були наявні істотні підтвердження природного виникнення вірусу, вони вже, напевно, були б виявлені.
Дослідники досі не змогли виявити жодної тварини, інфікованої первісним штамом вірусу. Проте виявлення джерела вірусу залишається складним завданням. Наприклад, для ідентифікації джерела початкового спалаху SARS знадобилося понад десять років, а походження вірусу Еболи досі залишається нез'ясованим.
У документі також наводиться жорстка оцінка роботи Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ).
Комітет зазначає, що організація надавала перевагу політичним інтересам Комуністичної партії Китаю, ігноруючи свою первісну мету – надавати підтримку людям у всьому світі. Крім того, вона дозволила Китаю здійснювати контроль над розслідуванням причин появи вірусу.
Доповідач підкреслює, що відсутність прозорості з боку Китаю у питаннях пандемії є "недостатньою" і лише сприяє політизації цієї теми. У звіті наводяться слова доктора Марії Ван Керкхові, технічного експерта ВООЗ щодо COVID-19, яка зазначила, що нерозкриття даних з боку Китайської Народної Республіки є "неприйнятним".
Відповідаючи на зауваження, ВООЗ сформувала спеціалізовану групу, яка працює над рекомендаціями для майбутніх пандемічних ситуацій. Крім того, в звіті підкреслюється, що будь-який проект угоди, що стосується Сполучених Штатів, потребує затвердження Сенату.
Критика локдаунів і носіння масок У звіті висловлено зауваження щодо багатьох загально визнаних стратегій, спрямованих на стримування поширення COVID-19. Зокрема, комітет підкреслює, що такі заходи, як соціальне дистанціювання та обов'язкове використання масок, не мали достатньої наукової підстави. Більше того, тривалі періоди локдауну завдали значної шкоди як економіці, так і психічному благополуччю американців.
Це особливо вплинуло на молодше покоління.
При цьому у звіті наголошується, що запровадження обмежень на поїздки, ініційоване адміністрацією Трампа на початку пандемії, відіграло позитивну роль у порятунку життів, незважаючи на критику цих заходів як прояви ксенофобії. Також високо оцінюється програма Operation Warp Speed, метою якої було швидке створення вакцини проти COVID-19. Комітет назвав цей проект "неймовірним досягненням науки", яке врятувало мільйони життів. Цікаво, що проект був похвалений навіть доктором Ентоні Фаучі, колишнім директором Національного інституту алергії та інфекційних захворювань.
Проте в звіті зазначається, що представники охорони здоров’я та адміністрація Байдена значно завищили роль вакцин у запобіганні передачі або зараженню COVID-19, що, в свою чергу, могло призвести до зниження довіри населення до вакцинації. Крім того, комітет звинуватив медичних експертів у проведенні "скоординованої кампанії" з метою ігнорування природного імунітету та придушення альтернативних точок зору. Дослідження показують, що імунітет, який виникає після перенесеної хвороби, може бути досить стійким.
Проте з часом імунітет знижується, і саме вакцини здатні заповнити цю прогалину в захисті.
Звіт також критикує поширення дезінформації з боку офіційних органів охорони здоров'я, особливо щодо теорії витоку з лабораторії та використання медикаментів, таких як івермектин та гідроксихлорохін, які, на думку Управління з контролю за продуктами та ліками (FDA), не є ефективними проти коронавірусу.
У контексті уроків, отриманих з пандемії, комітет вказує на вразливості в Національному стратегічному запасі та ланцюгах постачання в США. Він пропонує розвивати власні резерви медичних товарів на рівні штатів, що дозволить забезпечити оперативнішу реакцію та зручність для місцевих потреб. У звіті також підкреслюється важливість збільшення виробництва лікарських засобів всередині країни, оскільки багато з них, а також їх активні компоненти, наразі переважно виготовляються в Китаї, що створює ризики для глобальних поставок.
За інформацією американських журналістів, комітет під керівництвом республіканця Бреда Венстропа з Огайо в середу проведе додаткове обговорення звіту, перш ніж передати його до Конгресу для офіційного оприлюднення.
#Дональд Трамп #Китай #CNN #Економіка #Китай (регіон) #Північна та Південна Америка #Республіканська партія (США) #Медикаментозне лікування #Палата представників Сполучених Штатів Америки #Дезінформація #Оцінка розвідданих #Коронавірус #Пандемія #Сенат Сполучених Штатів Америки #Інфекція #Вірус #Вакцини #Вірусологія #Всесвітня організація охорони здоров'я #Ухань #Тяжкий гострий респіраторний синдром #Імунітет (медичний) #Штам (біологія) #Генетика #Хвороба #FDA #Алергія